Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Při Evropském dnu opery vzniklo i graffiti

Panely s graffiti s portrétem nedávno zesnulého operního pěvce Luciana Pavarottiho či Leoše Janáčka nově zdobí hlavní vchod do brněnského Janáčkova divadla. Graffiti vytvořili sprejeři při sobotním Evropském dni opery, ke kterému se Národní divadlo Brno letos poprvé přihlásilo. Pokud to materiál vydrží, zůstane originální dílo na budově do konce května.

Brňany čeká soutěž Sexistické prasátečko

Kampaň Stop sexismu v ulicích, se kterou přišli již před časem aktivisté z Nesehnutí Brno, má další pokračování. Přímo na náměstí Svobody zítra odstartuje soutěž Sexistické prasátečko, která má za úkol upozornit na reklamy vycházející z diskriminace na základě pohlaví. Na infostánku se zájemci dozvědí také základní iformace o přetrvávajících stereotypech v reklamách a médiích a mohou si i zasoutěžit.

Gambler se pokusil okrást přítelkyni

Získat peníze pro hazard zřejmě chtěl od své přítelkyně šestatřicetiletý muž. Zoufalá žena, která zjistila, že jí muž zřejmě sebral klíče od prodejny, kde pracovala jako prodavačka, se proto obrátila na strážníky. V obchodě totiž měla být tržba ve výši několika tisíc korun. Hlídka pak zanedlouho nalezla muže odpovídajícího popisu v jedné z heren.

Výstaviště patří kardiologům

Na brněnském výstavišti začal včera 17. výroční sjezd České kardiologické společnosti. Akce se zúčastní kolem 4000 odborníků, od lékařů, přes zdravotní sestry, až po zástupce farmaceutických firem. Podle pořadatelů je tak sjezd letos největší lékařskou akcí v tuzemsku. Jeho nedílnou součástí je i výstava farmaceutických, přístrojových a dalších společností působících v oboru kardiologie či interní medicíny.

Buddhisté zvou na návštěvu

U příležitosti nejvýznamnějšího buddhistického svátku Vesak se dnes pro veřejnost otevřou dveře brněnského Centra buddhismu Diamantové cesty. Letos vůbec poprvé si tak zájemci budou moci prohlédnout jeho nové prostory na Špitálce 33. Na programu bude od 15 hodin promítání dvou dokumentárních filmů, veřejná meditace a večer přednáška na téma Buddhismus na západě.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!