Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Hrdinného kněze připomene nový zvon

Brno bude mít nový zvon na památku statečného kněze Martina Středy, který dodával lidem odvahu při obléhání města Švédy. Radní schválili smlouvu o poskytnutí dotace ve výši 275 tisíc korun Nadačnímu fondu Campianus na zhotovení zvonu. Ten bude umístěn ve věži jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jezuitské ulici v Brně. Zvonu by měl požehnat při své zářijové návštěvě moravské metropole papež Benedikt XVI.

Lidé mohou navrhovat jména pro vlčata

Soutěž na pojmenování šesti vlčat arktických vypisuje brněnská zoo. Svoje návrhy mohou zájemci zasílat od 19. do 26. června. Vzhledem k tomu, že chovatelé ještě neznají pohlaví vlčat, musí soutěžící zaslat obě varianty, pro samečka i pro samičku. Návrhy doplněné o jméno a adresu soutěžícího je možné zaslat na adresu hruska@zoobrno.cz. Jména budou vylosována před slavnostním křtem 30. června odpoledne.

V Čertově rokli se bude hrát divadlo

Přírodní amfiteátr v Čertově rokli na Lesné chtějí probudit k životu členové Občanského sdružení pro životní prostředí na Ježkově. Poprvé jim to zhatilo počasí, druhý pokus je naplánován na 20. června od 15 hodin. Uvítací rytmy obstarají bubny skupiny Tubabu, následovat bude hra s hudbou a zpěvy Perníková chaloupka, kterou zahraje Absolutní divadlo. V případě nevlídného počasí se akce přesouvá do budovy Dusíkova 5. Vstupné je dobrovolné.

Na dvoře vyděsil muže zelený had

Zelený had vyděsil muže v dvorním traktu jedné z provozoven v Mírové ulici v Černovicích. Více než metr dlouhého plaza, který však s největší pravděpodobností nebyl jedovatý, přijeli odchytit strážníci, kteří ho odvezli do útulku. Pokud se nepřihlásí majitel, poputuje had nejspíše do zoo.

Festival v Kuřimi láká na Hradišťan

Svébytná cimbálová muzika Hradišťan s primášem Jiřím Pavlicou je hlavním lákadlem sobotního Indies Scope Festivalu na zámeckém nádvoří v Kuřimi na Brněnsku. Vystoupí také další interpreti, kteří vydávají desky u nezávislého labelu Indies Scope Records. Přehlídka začne finálovými koncerty soutěže pro nadějné kapely Colours Talents.

***

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: