Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Mapa nabízí seznam tajemných míst

Turistům věřícím v „krajinnou energii“ je určena nová mapa tajemných míst jižní Moravy. Kromě tradičních turistických cílů, jako jsou hrady a zámky, mohou při putování regionem navštívit více než pět desítek míst nabitých silnou energií, která lidstvo od pradávna přitahovala. Kromě polohy je v mapě nastíněn také charakter každého místa a způsob jeho minulého užívání. Většinu podobných míst lidé osídlili již v minulosti, jde o zbytky keltské kultury nebo středověké kostely.

Hasiči odklízeli vyvrácené stromy

I včera museli hasiči pokračovat v odstraňování následků prudkých bouřek, které se prohnaly regionem. Už krátce po osmé ráno vyjížděli v Brně například k Pavilonu Anthropos, kde cyklostezku na deseti metrech zcela zatarasily čtyři vyvrácené stromy.

Na přehradě se ztratil pětiletý chlapec

Chvíli hrůzy zažila na Brněnské přehradě pětadvacetiletá matka, která pohřešovala svého syna. Stalo se tak v době, kdy je bahno na březích upuštěné nádrže velmi nebezpečné. Strážníci začali pětiletého chlapce hledat a naštěstí dítě během několika minut našli živé a zdravé na polní cestě vedoucí do chatové oblasti. Dítě přiznalo, že se opravdu ztratilo.

Atleti ze sedmi zemí bojují o medaile

V pořadí 4. ročník Czech sports festivalu - Velké ceny Brna a Jihomoravského kraje 2009 včera odstartoval. Špičkového atletického mítinku se zúčastní na 400 sportovců ze sedmi zemí, například z Rakouska, Litvy či Saúdské Arábie. Sportovcům fandí například bývalá běžkyně Jarmila Kratochvílová. Svá sportoviště pro akci poskytlo VUT.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!