Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

PŘÍVALOVÉ DEŠTĚ

Hasiči čerpali vodu z rajhradické nádrže

BRNO Až včera odpoledne ukončili hasiči čerpání vody z retenční nádrže v Rajhradicích u Brna. Ke snížení hladiny nádrže vyjeli v sobotu na žádost starosty poté, co voda z jezera přeplněného po páteční bouřce a přívalových deštích začala ohrožovat okolní domy. Na likvidaci jezera o rozměrech 50 krát 30 metrů, kde voda dosahovala hloubky kolem tří metrů, použili mobilní čerpadlo. Obsah nádrže pak snižovali hasiči o pět metrů krychlových za minutu, pomocí bagru včera museli prohloubit dno nádrže až o dva metry.

jih

DEN OTCŮ

Tatínci s dětmi přišli do muzea slavit

BRNO V brněnském Moravském zemském muzeu se v sobotu slavil Den otců. Akce se uskutečnila podruhé a přišlo na ni přes 500 tatínků a dědečků s dětmi. Zájem byl velký, a muzeum se proto rozhodlo, že akci v příštím roce zopakuje, řekla její mluvčí Eva Pánková. Připomněla, že Den otců, který připadá na 20. června, je známý hlavně v západní Evropě a v Severní Americe, v tuzemsku je novinkou. čtk

KŘEST

Parník na souši nese jméno po Kometě

BRNO Jméno Kometa nese vysloužilý parník, který pokřtil hokejový mistr světa Petr Hubáček za účasti celého extraligového týmu Komety Brno i trenérů Vladimíra Jeřábka a Ladislava Lubiny. Dvacetimetrové plavidlo je v modrobílých barvách klubu a bude zajímavou atrakcí na souši v brněnském Komárově u cyklistické stezky. Pod původním názvem Pionýr legendární parník brázdil vody Brněnské přehrady téměř šedesát let. Nyní bude sloužit jako společenské centrum a při kulturních akcích bude paluba fungovat jako pódium, interiéry poslouží k posezení.

čtk

ALKOHOL

Opilý muž jezdil po silnici na bruslích

BRNO Značně posilněn alkoholem se vydal zasportovat si třiatřicetiletý Brňan. Na muže, který se v sobotu ráno na kolečkových bruslích velmi nejistě pohyboval středem Svratecké ulice, upozornili strážníky obyvatelé. Z jeho dechu byl cítit alkohol, zkouška ukázala 2,9 promile. Sanitka odvezla „sportovce“ na záchytku k vystřízlivění.

jih

NOVINKA

Turisté se mohou těšit do sklepa

BRNO Novinkou turistické sezony v Brně se letos stane prohlídka s názvem Stará radnice a něco navíc. Zájemci při ní vždy od pátku do neděle mohou spatřit nejen prostory Staré radnice, ale nově i Mincmistrovského sklepa pod Dominikánským náměstím.

jih

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno