Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

VELETRHY

Sport lákal, lidí ale přišlo méně než loni

BRNO Sportovní veletrhy Sport life, Bike Brno, Caravaning Brno a Boat Brno navštívilo na brněnském výstavišti podle odhadů pořadatelů více než 40 tisíc lidí. Loni na veletrhy přijelo přes 57 tisíc návštěvníků. Sportovní veletrhy se však konaly společně s výstavami Digitex a Interkamera, které byly letos zrušeny. Pro příští rok se sportovní veletrhy patrně rozdělí. Výstavy lodí a obytných vozů se mají vrátit k listopadovému termínu, s veletrhy Sport life a Bike Brno se předběžně počítá na konec září.

čtk

KRÁDEŽ

S ukradenou kabelkou neutekl

BRNO Takřka v pravé poledne se nebál ani nestyděl v sobotu krást na Vídeňské ulici osmatřicetiletý muž. Zezadu napadl šedesátiletou ženu, strhl jí z ramene kabelku a i s kořistí bleskově zmizel. Přivolaní strážníci proto začali pátrat v nejbližším okolí a podezřelého muže odpovídajícího popisu brzy zahlédli na nedaleké křižovatce ulic. Muž se ke spáchanému činu dobrovolně přiznal, hlídka ho proto předala republikové policii.

jih

STUDIUM

Zájem o chemickou fakultu poklesl

BRNO Počet studentů prvních ročníků na Vysokém učení technickém v Brně opět vzrostl. Nejvíce „prváků“ má fakulta stavební, celkem se jich zapsalo 2378, což je o 189 více než vloni. Naopak jediná fakulta chemická přijala ve srovnání s loňským akademickým rokem o 47 studentů méně. „Fakulta podniká kroky k dalšímu zatraktivnění důležitých přírodovědných oborů, změnu lze předpokládat již v příštím roce,“ komentovala pokles mluvčí školy Jitka Vanýsková.

jih

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...