Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

VYNÁLEZ

Reklamní robot vyhrává soutěže

BRNO Nový reklamní robot Advee, který zkonstruovala brněnská společnost Bender Robotics, uspěl v národní části evropské soutěže POPAI Awards. V březnu se robot Advee zúčastní evropského finále soutěže zaměřené na reklamní prostředky. Robot se samostatně pohybuje po zvolené oblasti a komunikuje s klienty.

čtk

PÁTRÁNÍ

Policie zná popis muže z Ořechova

BRNO Policie získala popis muže, který chtěl ve středu v Ořechově u Brna unést osmiletou dívku. Pravděpodobně jde o pedofila. Muž se ji pokusil unést kolem 15.00, když se vracela ze školy. Snažil se ji nalákat do vozu, když neposlechla, násilím ji vtlačil dovnitř. Školačka se vysmekla. Muži je kolem 25 let, má husté tmavé vlasy. Jeho vůz měl tmavošedou nebo stříbrnou barvu.

čtk

KURIOZITA

Školák se projížděl na motorce

BRNO Dvanáctiletý chlapec, který se na menším motocyklu projížděl po chodnících a travnatých plochách v Brně-Řečkovicích, nenechal v klidu kolemjdoucí, která přivolala strážníky. Hlídka kontaktovala chlapcova čtyřiapadesátiletého otce. Školák si motorku bez jeho vědomí „vypůjčil“.

jih

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...