Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

300 hodin prospěšných prací pro Řepku? Falešný účet na sexuální služby není vtip, vysvětluje soud

Tomáše Řepku čeká v únoru pokračování jiné jeho trestní kauzy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáše Řepku čeká v únoru pokračování jiné jeho trestní kauzy. | foto: MAFRA

PRAHA 300 hodin prospěšných prací a tří měsíce podmíněného trestu. Těmito sankcemi se soud pravomocně vypořádal s bývalým fotbalistou Tomášem Řepkou a jeho partnerkou Kateřinou Kristelovou. Potrestal je za to, že falešnými inzeráty na sexuální služby ublížili Řepkově bývalé manželce. Soud odmítl fotbalistovu obhajobu, že šlo o špatný vtip. Podrobnosti plynou z rozsudku, který mají Lidovky.cz k dispozici.

„Poškozená byla opakovaně telefonicky a prostřednictvím SMS kontaktována cizími muži s nabídkami seznámení a sexu, protože inzerát a profily vzbuzovaly dojem, že se jedná o nabídky erotických služeb poškozenou. Jednání obou obžalovaných pak prokazatelně ohrozilo vážnost poškozené i u spoluobčanů, rodinné vztahy a soukromí,“ stojí v odůvodnění rozsudku Krajského soudu v Brně, jejž Lidovky.cz prostudovaly.

Trojici inzerátů na různých erotických portálech zadal Řepka během několika dní loni v září. V jednom případě mu pomáhala i jeho partnerka Kateřina Kristelová. Nabídky mířily na fotbalistovu bývalou ženu Vlaďku Erbovou. Součástí prvního inzerátu byla i fotka Erbové, další dva provázely snímky neznámých nahých žen. Všechny pak odkazovaly na mobilní číslo, kam měli zájemci o sex volat. Mobilní kontakt patřil Erbové.

V srpnu letošního roku brněnský městský soud s Řepkou a Kristelovou zúčtoval. Řepku za poškození cizích práv poslal na šest měsíců do vězení, trest vypočetl i z předchozí fotbalistovy kauzy. Tehdy neměl splněný trest obecně prospěšných prací za nehrazení alimentů. Kristelová měla zaplatit pokutu 50 tisíc korun. Oba se odvolali. Řepka připustil jen první ze tří kybernetických útoků, jeho partnerka odmítala jakoukoliv vinu.

‚Není pochyb o tom, za co platili‘

„Nelze pominout blízkou časovou souvislost mezi jednotlivými skutky, obdobný způsob provedení, obdobný název profilů u skutků 2 a 3 (Romka007 a Cikanecka007). Přitom je zřejmá provázanost mezi jednotlivými skutky a i nepřímé důkazy ukazují na obžalovaného,“ usvědčuje však Řepku v odůvodnění rozsudku odvolací Krajský soud v Brně, jenž rozhodl 22. listopadu.

Například poslední profil útočící na Erbovou vznikl na adrese jednoho hotelu v Lucembursku, kde ve stejnou chvíli trávil pár dovolenou. Kristelová se v odvolání bránila, že při zadání prvního inzerátu, jejž společně platili na přepážce banky, neměla o povaze hrazené služby tušení. Měla prý za to, že skládají zálohu za zájezd na hory. Navíc se prý o Erbovou nezajímá. Odvolací soud však její obhajobu nepřijal. 

Tomáš Řepka v budově soudu.
Tomáš Řepka s přítelkyní Kateřinou Kristelovou

„Dle zjištěného data a přesného času není pochyb o tom, za co obžalovaní v bance platili a že platba úspěšně proběhla,“ napsal v odůvodnění senát, jemuž předsedala soudkyně Halina Černá. Kristelové různé příspěvky ze sociálních sítí pak podle soudu dokládají, že jí partnerova exmanželka vadí. „Ze založených článků a instagramových statusů je zřejmé, že obžalovaná opakovaně slovně napadá poškozenou,“ píše soud.

Terčem posměchu i děti

Odvolací soud právní kvalifikaci ponechal, ale dramaticky změnil tresty. Kristelové zrušil pokutu, protože nelze doložit její příjmy. Finanční sankci tak není z čeho vypočítat. Dostala tří měsíce se zkušební lhůtou jednoho roku. Jelikož fotbalista mezitím splnil práce za neplacení výživného, vězení není na místě. Nový trest ve výši 300 hodin obecně prospěšných prací podle soudu odpovídá vážnosti toho, čeho se Řepka dopustil.

„Není důvod nevěřit poškozené, jak se jí celá událost dotkla a jaké problémy a psychické trauma jí v souvislosti s jednáním obžalovaných vznikly. Tím spíše, kdy se terčem posměchu staly její děti ve škole, přičemž jedním z dětí je i syn obžalovaného. Jednání obou obžalovaných pak skutečně nelze bagatelizovat coby ‚špatný vtip‘, a to právě s ohledem na vzniklý následek,“ hodnotí brněnský krajský soud.

Z obžalovaného páru se u soudu ukázal pouze Řepka. Ačkoliv projevil lítost, kauzu se snažil zlehčit. „Je mi to líto, byla to klukovina. Omlouvám se paní Erbové. Ale kdybych se nejmenoval Řepka, tak tady nestojíme,“ prohlásil.

Nebyl to jeho první konflikt se zákonem, kvůli němuž skončil před soudem. Roku 2015 a 2016 dostal podmínku za řízení v opilosti. V únoru 2019 pak pokračuje proces, v němž se zodpovídá z možné zpronevěry.

Jan Horák

Autor

Jan Horákjan.horak2@lidovky.czČlánky

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Rakušan Aleksandar Rakic si už Jiřího Procházky všiml. A chce mu v UFC srazit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Ruská vakcína Sputnik V. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...