19. února 2018 13:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

35 migrantů ve dvou kamionech na Plzeňsku. Soud poslal řidiče do vazby

Žadatelé o azyl po vylodění na Sicílii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žadatelé o azyl po vylodění na Sicílii. | foto: Reuters

TACHOV/PLZEŇSKO Okresní soud v Tachově poslal do vazby řidiče a spolujezdce z kamionu s migranty, který zadržela v pátek policie na Plzeňsku. Dva kamiony, ve kterých nelegálně cestovalo 35 cizinců, zadrželi policisté v pátek večer na dálnici D5 u Ostrova u Stříbra na Tachovsku a za Plzní nedaleko obce Šlovice ve směru na Rozvadov.

O uvalení vazby na řidiče a spolujezdce z druhého kamionu právě začal rozhodovat Okresní soud Plzeň-jih.

Migranti byli už v neděli přemístěni do zařízení pro uprchlíky v Bělé - Jezové.

Kamiony směřovaly k přechodu do Německa. Policisté zadrželi řidiče a jejich spolujezdce ve věku 26 let, 26 let, 29 let a 37 let. Všichni jsou cizinci a jsou obviněni z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Mezi 35 migranty bylo 11 dětí. Policie zjišťuje, zda by v rámci dublinského systému a jeho nařízení bylo možné jejich navrácení do příslušného státu, kde je cizinec žadatelem o azyl. Další možností je postup podle readmisní dohody se Slovenskou republikou, odkud kamiony přijely do České republiky.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.