21. června 2012 18:21, aktualizováno  22:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

60 tisíc lidí v Kladně bylo bez proudu, kvůli vyhořelé rozvodně

Mrazící box – ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mrazící box – ilustrační foto | foto: Shutterstock

Kladno postihl masivní výpadek elektřiny. Ve městě nefungovaly semafory a hasiči vyprošťovali lidi uvízlé ve výtazích. Dodávky elektrického proudu se podařilo obnovit v půl desáté večer. Opravy trvaly pět hodin.

"Podle mých informací je důvodem vyhořelá rozvodna elektrické energie na Dříni. Na obnovení dodávek proudu se intenzivně pracuje. Je ale třeba počítat s tím, že to potrvá hodiny, možná i déle," řekl serveru iDnes.cz kladenský primátor Dan Jiránek.

Tři čtvrtiny Kladna bez proudu

"Příčiny požáru kladenské rozvodny, ke kterému došlo odpoledne, odborníci zjišťují a analyzují. Nejspíše došlo k poruše přímo na zařízení," popsal serveru Lidovky.cz mluvčí ČEZ pro střední Čechy Jan Beneš.

Výpadek proudu v Kladně.

Výpadek proudu v Kladně.

Bez proudu podle něj bylo skoro tři čtvrtiny Kladna. "Do dvou tří hodin bychom mohli dodávky proudu obnovit," odhadoval krátce před sedmou hodinou večer Beneš.

Elektřina podle dostupných informací nešla ve čtvrti Kročehlavy, Švermov a centru města. Problémy naopak neměli lidé na Ostrovci, Bressoně nebo části Rozdělova. K výpadku došlo kolem 16. hodiny.

Výpadkem proudu nebyli postiženi ani odběratelé společnosti Alpiq, která má vlastní distribuční soustavu. "Jedná se zejména o firmy v průmyslovém areálu bývalé Poldi," řekla mluvčí společnosti Markéta Čapková.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK