Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Absurdní výmluvy. Obrana hříšníků má až příliš trhlin

Česko

PRAHA Postavili do sestavy omluvené hráče, záměrně se je snažili skrýt. A aby toho nebylo málo, narychlo si vymýšleli absurdní výmluvy.

Fotbalová Sparta se ohrazuje proti nařčení z podvodu, ale její obhajoba v oficiálním prohlášení je příliš chabá. Zde je několik děr v obraně, kterou letenský klub zaujal.

* K nominaci hráčů se rozhodli až těsně před samotným zápasem, a tak pro ně neměli kustodi připravené všechny dresy...

Je s podivem, když klub formátu Sparty nemá k dispozici dresy vlastních hráčů. Kdyby ne v šatně, byly by v hotelu. Marbella, kde sparťané absolvují soustředění, je město se 130 tisíci obyvateli a cesta z hřiště do hotelu nezabere extrémně dlouhý čas. A těžko si představit, že by trenéři rozhodli o změně v sestavě v kabině minutu před výkopem.

* Kluboví lékaři po domluvě s trenérem rozhodli, že hráči na část duelu nastoupí...

Manuel Pamič byl v sobotu omluven z chorvatské reprezentace kvůli problémům s kolenem a podstoupil i vyšetření v nemocnici. Pekhart s Kadlecem prý zase měli minulý týden vysoké horečky. Kadlec s Pamičem nastoupili proti Petrohradu na celých 80 minut (tolik se přípravný zápas hrál), Pekhart pak na 58. Každý si asi pod pojmem „část duelu“ představuje něco trochu jiného.

* Online reportáž z utkání se pro nemoc mluvčího klubu Ondřeje Kasíka neuskutečnila...

Opravdu? Nebylo to spíš tak, že ze sebe jednoduše nechtěl dělat hlupáka? Musel by totiž psát o někom, kdo na hřišti vůbec nebyl. A trapas by navíc mohl nastat také v okamžiku, kdy by se komentátor psané reportáže příliš zahleděl do hry a lehce si spletl pravdivá a lživá jména.

* Nezkušený záložník Pavel Kadeřábek přijímal gratulace za branky, které vlastně nedal...

Samozřejmě, zde se určitě nejedná o podvod, ale jen o „shodu strašně smolných okolností“... Proč ale visel na oficiálních stránkách klubu (a to i několik hodin po zveřejnění celého případu) v zápisu z utkání jako autor obou sparťanských gólů Kadeřábek místo Václava Kadlece? Těžko uvěřit tomu, že by ve Spartě nerozpoznali své vlastní hráče.

* Obě reprezentace už dnes (tedy ve středu, den po zápase) klub informoval...

Představte si, že se vám nechce do práce, hodíte se na týden marod a pořádáte večírek s přáteli. Av momentě, kdy se průšvih provalí, napíšete šéfovi, že jste se náhle uzdravil. Sparta svým výrokem působí, že je vlastně až mnoho povyku pro nic. V Česku to možná tolerovat budou. Jinde by to asi pochopili jen stěží.

* Byla to poslední příprava na Liverpool, a tak to dělali pro dobro celého českého fotbalu...

Spartu čeká brzy osmifinále s Liverpoolem. Pomineme-li, že hlupáky dělá ze sebe i fanoušků (celou aféru se snažila na svých stránkách ututlat mazáním příspěvků, které si toho v předstihu všimly), zasadila také ránu českému fotbalu. Chorvaté se bohudík kauzou už zabývat nechtějí, ale v opačném případě mohl z toho vzniknout mezinárodní skandál. Vskutku skvělá reklama.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!