Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 6 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Advokáti Tluchoře a spol. ladí žádost o odškodnění. Může jít o miliony

Odškodnění za dny strávené ve vazbě, úhrada desítek tisíc vynaložených na advokáty a možná i peníze za nemajetkovou újmu. Advokáti trojice exposlanců ODS, kteří byli stíháni v tzv. kauze trafiky, začali společně ladit plán, jak se domoci odškodnění za trestní stíhání, které Nejvyšší soud označil za nepřípustné. Předběžná kalkulace: může jít o miliony.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kodeš 21.11.2013 15:04

NÁHRADA

NÁHRADA Z KAPES ODES,NĚMCOVÉ,BLAŽKA,KUBY A NEČASE.

R. Kirsch 21.11.2013 11:53

Vypecena demokracie....

Ne, Tluchor si zaslouzi miliardy!!!! To je preci ta vlada lidu (viz vyznam slova demokracie v rectine)!!! Za totace "lid" budoval socialismus, zatimco lidi na to vetsinou kaslali... Dnes je na tom "lid" lepe - lid vladne, ale lidi z toho nemaji nic!!! Akorat hromadne prekrocuji hranici chudoby! Ale pan Tluchor bude jiste spokojen! vzdyt tolik trpel!!!

J. Cedivoda 21.11.2013 10:56

Voliči si své zástupce do parlamentu

volí proto, aby rozhodovali (podle Ústavy) podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jestliže posuzovaná věc (v parlamentu) se neslučovala s jejich vědomím a svědomím, pak se nemohli, v zájmu nějakého "politického obchodu" zbavit odpovědnosti tím, že odstoupí ze svých poslaneckých mandátů a přijmou za to nějaké "odškodnění" ve formě jiných placených funkcí. Porušili tím demokratický ústavní princip a svůj ústavní slib. Nejvyšší soud v posuzování jejich odpovědnosti naprosto selhal tím, že postavil skupinový zájem strany (případně vládní koalice), která porušila veřejný příslib daný ve volbách, nad zájem jejich voličů.

R. Wicha 21.11.2013 10:31

Lumpové mají drzost

To, že je NS "osvobodil" od stíhání neznamená, že nejsou korupčníci. Jsou. A to, že to jsou grázlové vyplývá i z tohoto článku ohledně odškodnění. Sebranka k pohledání. Doufám, že dostanou kulový. I když naše justice ??!!

J. Cedivoda 21.11.2013 11:15

Re: Lumpové mají drzost

A jak k tomu přijdou jejich advokáti, aby nedostali "přiměřené" odměny ? Je zvykem, že advokát má hrazeny všechny své "oprávněné" náhrady a z toho co vysoudí pro svého mandanta pobírá asi tak třetinu, z toho, co pro něj vysoudí. Proto přece, tato advokátní "esa", zastupují v těchto procesech tyto šmejdy. Proto to přece tito advokáti VIP šmejdů, jako je Rath, Pancová, Kott, Tluchoř, Rittig, Janoušek, Béhm, Šnajdr a ostatní jim podobní dělají. Hospodářské trestní kauzy jsou zlatý důl, zejména v poměrech našeho státu.

V. Kraus 21.11.2013 13:11

Re: Lumpové mají drzost

Když je někdo vzat do vazby a pak není ani postaven před soud, je pochopitelné že pak na české státu může požadovat odškodnění za utrpěnou újmu. Nebo vy se snad domníváte, že je možné držet někoho týdny až měsíce ve vazbě a pak jej propustit s tím, že se nic nestalo?

L. Max 21.11.2013 10:18

Fanousu Skupliku,

i ty to budes platit! :-))) I ten pohreb Rohlika, ktery zacvakne CSSD :-)))

i. rasmonn 21.11.2013 10:17

Mafie, má zelenou

soudy v Česku pro český mafiánský kapitalismus. Tak tí šmejdi ještě dostanou odškodné , to se může stát jenom v komunistickém Česku , dnešní mafiánský kapitalismus pod dozorem bývalých komunistů, nebo soudci co dnes soudí a je jim přes 45 let nebyli komunisti? A Němcová má čisté svědomí , (imunita jenom pro vyvolené) na Rátha se nevztahuje, je to práce ODS pod dozorem Nečase, a Němcové ,která umí velice rychle jednat ,když se jedná o člověka s jiné strany.

Jednoduše podvodníci zkorumpovaní a to ve všech městech na úřadech také.

P. Minařík 21.11.2013 10:33

Re: Mafie, má zelenou

Tohle trio bylo soudem osvobozeno. Rathovi soud ještě neskončil a proto jenom člověk který nechápe základní principy soudu se tady může rozčilovat. Navíc Rath měl to štěstí nebo "protekci", že ho osvobodili před vynesením rozsudku.

i. rasmonn 21.11.2013 10:44

Re: Mafie, má zelenou

ja to myslel všeobecně , a od roku 1990 , konkrétní jména která jsem napsal je jen kapka v moři a o imunitě Ratha a ostatních je rozdíl, korupce ,podvody tu zřejmě nejsou podle vás ? nemá cenu rozepisovat různé kauzy , ale stačí říci mafiánský kapitalismus - demokracie v Česku.

i. rasmonn 21.11.2013 10:47

Re: Mafie, má zelenou

A HLAVNĚ JDE O ODŠKODNÉ. měli dostat lopatu do ruky a ne dobře placené trafiky.

P. Minařík 21.11.2013 11:01

Re: Mafie, má zelenou

To placení odškodného se nemuselo stát kdyby neměl jeden státní zástupce potřebu se zviditelňovat a podíval se, že nedávno byl Bárta osvobozen za nesrovnatelně horší čin se stejným zdůvodněním.

P. Minařík 21.11.2013 10:59

Re: Mafie, má zelenou

Takže srovnáváte nesrovnatelné obecně? I tak obecná blbost je blbostí. Je ale možné, že až se Rath dostane k vyšší instanci tak ho osvobodí.

Myslím si ale, že Rath jednak opravdu poškodil stát na rozdíl od trafik vzpomínaného tria kde je to hodně diskutabilní. Hlavně to za co je souzen Rath jsou skutky ne poslance ale hejtmana.

J. Kodeš 21.11.2013 15:07

Re: Mafie, má zelenou

MINAŘÍK---SVINĚ KTERÁ BOMBY V MNICHOVĚ NASTAVILA.

P. Minařík 21.11.2013 16:30

Re: Mafie, má zelenou

Zkuste něco k tématu prosím.

F. Skuplík 21.11.2013 10:14

LYNČUJTE IVANA A VELEBTE MODRÉ KOMOTRY!!!

Kriminalisté pracují i na "kmotrovské" větvi příběhu. Postupují však pomalu, zdržuje je totiž probírání stohů dokumentů zabavených u Rittiga a spol.

Značná část možných důkazů je zašifrovaná a policejní "ajťáci" se k nim snaží dostat. "Je to velmi zdlouhavý proces," uvedl zdroj blízký vyšetřování.

F. Skuplík 21.11.2013 10:12

LYNČUJTE IVANA A VELBTE MODRÉ KMOTRY!!!

Jeho detektivové na hydru narazili loni v lednu, když prověřovali bývalého náměstka vrchního státního zástupce Libora Grygárka. Od něj se pak dostali k Ivo Rittigovi, Romanu Janouškovi či Janě Nagyové (nyní Nečasové). "Někteří lidé nechtěli, abychom na vážných kauzách pracovali," uvádí Šlachta.Vyšetřování kmotrů komplikují zašifrované počítače, které policie zabavila

F. Skuplík 21.11.2013 10:05

Složitá hydra vztahů v podnikání a politice nás překvapila,

Veřejnosti podle šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty stále uniká podstata kauzy kolem exšéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové). Netkví prý v jednotlivých větvích případu, ale v jejich vzájemném propojení. Detektivové narazili na obří klientelistickou hydru, tvrdí Šlachta. ....................Je třeba ty šmejdy a zmetky ještě odškodnit, za svinstva co tady posledních 7 let páchali.

F. Skuplík 21.11.2013 10:07

Hydra ODS!!!

Naznačil také, že šlo o "hydru" propojující podnikatele, politiku, státní správu, a dokonce i justici. Dokázala vysávat peníze z firem a pak zametat stopy. To znamená, že jistí vysoce postavení lidé mařili vyšetřování. "Lidé byli dáváni na určité funkce, aby tam poté plnili úkoly," konstatuje šéf ÚOOZ.............

Je třeba zničit Ivana, nějak se moc podíval na zoubek kmotrům z ODS!!!

F. Skuplík 21.11.2013 10:09

Re: Hydra ODS!!!

LYNČUJTE IVANA A VELEBTE MODRÉ KMOTRY!!!

L. Max 21.11.2013 10:05

Stat nic platit nebude,

ale vy vsichni platci dani :-)))

R. Folwarczna 21.11.2013 9:59

To se dalo čekat

Schválně, na kolik nás Ištvanovo zviditelnění přijde?!

L. Max 21.11.2013 10:12

Re: To se dalo čekat

Hlavne se zviditelnil Nejvyssi soud a vsehoschopna a vsehomocna imunita :-)

P. Minařík 21.11.2013 10:24

Re: To se dalo čekat

Jenom naprostý ignorant si nebyl vědom faktu existence nejvyššího soudu před touto kausou.

P. Minařík 21.11.2013 10:28

Re: To se dalo čekat

Jeden státní zástupce co není schopen dohlédnout konce svého jednání a za každou cenu si chce prosadit svou i když v předešlých případech soud rozhodl proti podobné žalobě. Pěkné a pěkně drahé profesní pochybení.

J. Kodeš 21.11.2013 15:08

Re: To se dalo čekat

Á DALŠÍ KVOČNA ODS..ŽENY-TO JE BAŠTA PRO ODS-FORWARČNÁ..TO JE HNŮJ ODS

R. Folwarczna 21.11.2013 16:15

Re: To se dalo čekat

Jasně Josífku! Vám vůbec nevadí, že vylomeniny státního zástupce zacáluje daňový poplatník? To moc daleko nevidíte...

I. Veselý 21.11.2013 9:36

V článku se píše:

"že výměnou za lukrativní posty pro sebe či své blízké hlasovali pro konkrétní zákon a nakonec opustili sněmovnu

Zdroj: http://www.lidovky.cz/advokati-exposlancu-trafikantu-tluchore-a-spol-zacali-spolecne-jednat-o-odskodneni-castky-mohou-ji-iqt-/zpravy-domov.aspx?c=A131120_155705_ln_domov_spa#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-hlavnizpravyAsloupec.clanky.clicks".

Nebylo to náhodou jinak - odešli ze sněmovny aby jejich náhradníci pro zákony, které těmto třem poslancům byly "proti srsti", hlasovali kladně?

Jejich obvinění bylo zpočátku prezentováno jako "vedlejší produkt" sledování kmotrů, leč o tomto hlavním směru vyšetřování je od počátku "ticho po pěšině"

J. Tínek 21.11.2013 9:31

Nejen,že vykšeftovali

schválení zákonů za pozice ve státní správě,ale ještě chtějí odškodnění ? ...Nejlepší obranou je útok. Morálka a etika pláče...A tihle nám vládli.  Nedotknutelní!!!!

P. Broda 21.11.2013 9:19

Nedostanou nic

NS nekonstatoval že jsou nevinní. Konstatoval jen že skutky, které spáchali, kryje imunita.


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...