11. října 2014 15:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Agresivní bachyně narušila volby, pomohla až střelba a dělobuchy

Divočáci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Divočáci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

MOST Stádo divokých prasat omezilo dnes ráno vstup do volební místnosti v 1. základní škole nedaleko nemocnice v Mostě. Myslivci jedno zvíře postřelili, ostatní pak utekla, řekla mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová.

Stádo včetně bachyně se selaty se do areálu školy dostalo v noci. Zvířata volně pobíhala po parku i kolem jednoho ze vstupů do školy. „Zvířata byla agresivní, bachyně na jednoho z kolegů vyběhla a vrčela na něj,“ řekla Kozlová.

Přestřelka a dělobuchy

Na místo přijeli myslivci, kteří jedno z dospělých zvířat postřelili. Ostatní se schovala ve křoví. „Snažili jsme se je vylákat ven. Házeli jsme i dělobuchy, s nimi to ale ani nehnulo. Z úkrytu je dostali až vycvičení lovečtí psi,“ doplnila Kozlová s tím, že zvířata pak utekla do nedalekého lesa. Postřelené zvíře zastřelili policisté. „Prase vyběhlo na jednoho ze zasahujících policistů, ten proto použil služební zbraň a zvíře zastřelil,“ řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

„Společně s policisty jsme lidi, kteří šli k volbám, naváděli na opačnou stranu. Místo boční bránou museli jít vzdálenějším hlavním vchodem. Některým se to nelíbilo, ale pochopili to,“ doplnila Kozlová.

Lidovky.cz, ČTK