Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
31. března 2014 18:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Agresivní revizor dostane výpověď. Kvůli odsouzení za falešnou pokutu

Kontrola jízdenek v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kontrola jízdenek v Praze. | foto: Lidové noviny

PRAHA Pražský dopravní podnik vyhodí revizora, který si vymyslel pokutu a přivedl poškozeného Ondřeje P. do exekuce. Soud mu za to uložil podmíněný trest. Navíc byla na Alexandra Petrů řada stížností od cestujících kvůli jeho agresivitě a aroganci.

Až kvůli exekuci na bezmála 24 tisíc korun Ondřej P. zjistil, že v roce 2008 dostal pokutu za jízdu načerno. A to i přesto, že ho revizor Petrů bez lístku nikdy nepřistihl. A to se mu podařilo prokázat. Celý příběh už server Lidovky.cz detailně popsal - pokuta byla pomstou revizora za svědectví Ondřeje P. ke rvačce revizora s cestujícím. (VÍCE ČTĚTE ZDE)

Petrů začal pracovat jako revizor v pražské MHD v dubnu 2007. Po sedmi letech kvůli falešné pokutě končí. "Jeho výpověď byla projednána a odborová organizace potvrdila, že s ním bude rozvázán pracovní poměr," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl.

Nicméně oficiálně ještě revizor výpověď nedostal. "Pan Petrů se na projednání nedostavil – následně bylo zjištěno, že je od 31. 3. 2014 v dočasné pracovní neschopnosti," vysvětlil mluvčí. Výpověď tak dostane ve chvíli, kdy se opět dostaví do práce. Jak Štábl dodal na dotaz serveru Lidovky.cz, na odstupné revizor Petrů nebude mít nárok.

Neprávem udělená pokuta je hlavním, ale zřejmě ne jediným důvodem výpovědi revizora s číslem 8115. Serveru Lidovky.cz se už dříve ozvala řada cestujících, kteří upozornili na zbytečně hrubé chování tohoto revizora. A i dopravní podnik potvrdil, že je na Petrů řada stížností. "Předpokládám, že rozhodnutí o výpovědi pana Petrů padlo na základě všech těchto faktorů," dodal mluvčí.

Podmínka a 30 tisíc

O revizorovi Petrů napsal server Lidovky.cz poprvé loni v květnu, kdy padl první rozsudek. Obvodní soud pro Prahu 8 mu uložil podmíněný trest a povinnost uhradit soudní náklady a exekuci spojenou s pokutou. Revizor se odvolal. Městský soud v Praze ale trest letos v březnu potvrdil. Petrů tak musí Ondřejovi P. uhradit bezmála 30 tisíc korun.

Server Lidovky.cz případ podrobně sledoval:

Ve stejný den, kdy dopravní podnik rozhodl o výpovědi Petrů, získal poškozený Ondřej P. písemný rozsudek. Soudu v reakci pro Lidovky.cz vytkl, že se nezabýval i dalšími stížnostmi na Alexandra Petrů. "Obvodní soud uložil revizorovi mírnější soud právě z důvodu, že nebylo zjištěno, že by se ve funkci revizora choval 'závadově'," uvedl Ondřej P. Tuto výtku zmínil ve svém verdiktu i odvolací soud.   

Na revizorovo agresivní chování přitom dopravní podnik upozornila řada cestujících. Ať už se jednalo o vulgární urážky nebo fyzická napadení. A i pražský dopravní podnik potvrdil, že eviduje řadu stížností na neadekvátní jednání Alexandra Petrů při kontrole jízdenek.

"Stížnosti na tohoto kontrolora se shodují v náznacích arogance a agresivity, což již bylo předmětem výtky ze strany zaměstnavatele. Z tohoto pohledu je kontrolor hodnocen jako více problematický," řekl serveru Lidovky.cz už dříve mluvčí Štábl. Na druhou stranu, dodal, má revizor č. 8115 dobré pracovní výsledky vzhledem k jeho snaze o důsledné dokončování kontrol. 

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!