Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Akce se zúčastnily stovky policistů. Podívejte se na místo, kde byl dopaden střelec z nemocnice

Policejní vyšetřování na místě mezi Děhylovem a Třebovicemi, kde se zastřelil... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní vyšetřování na místě mezi Děhylovem a Třebovicemi, kde se zastřelil... | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava Muž, který zabíjel v ostravské fakultní nemocnici, se střelil do hlavy ještě před dopadením policií. Šlo o 42letého Ctirada V. z Opavska, zbraň neměl legálně. Oběťmi jsou pacienti traumatologické ambulance z nemocniční polikliniky, nejsou mezi nimi děti. Policie pachatele dopadla v Děhylově na Opavsku, akce se účastnilo několik set policistů a dva vrtulníky zásahové služby.

Ctirad V. zabil šest lidí a tři zranil. Z nich jsou dva zraněni těžce a jeden lehce. Ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř řekl, že jeden ze dvou těžce zraněných je v kritickém stavu.

Policejní vyšetřování na místě mezi Děhylovem a Třebovicemi, kde se zastřelil...
Podezřelý ze střelby, po kterém momentálně pátrá policie.

Policie pracuje na identifikaci obětí a zjišťuje, co pachatele ke střelbě vedlo. Střelba trvala několik sekund. „Přišel a vykonal své dílo,“ dodal ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Komplice neměl.

Pachatel po střelbě z nemocnice utekl. „Pachatel opustil nemocnici v době příjezdu policie,“ uvedl Kužel. Policie ho dopadla v Děhylově na Opavsku, akce se účastnilo několik set policistů a dva vrtulníky zásahové služby. „Pravděpodobně tím, že pachatel viděl, že se nad ním vznáší vrtulník policie, použil zbraň proti sobě,“ řekl Kužel novinářům.

Podle zpravodaje ČTK na místě střežilo místo po zásahu několik policejních vozů, které stály na příjezdových cestách a u železniční trati. Přibližně okolo 14:15 odvezl střelcovo auto odtahový vůz. Poté se z místa stáhly i policejní jednotky.

Střelec nebyl držitelem legální zbraně a měl trestní minulost. „Měl tři záznamy za násilnou a drobnou majetkovou trestní činnost,“ uvedl policejní ředitel. U násilné činnosti šlo o drobnou potyčku, upřesnil.

„Dopadli jsme pachatele střelby. Dvaačtyřicetiletý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátraní,“ uvedla policie na twitteru. Již dříve zveřejnila fotografii pravděpodobného pachatele, značku a SPZ vozidla, v němž se muž pohyboval.

Ministr vnitra Jan Hamáček dodal, že pachatel se pokusil o sebevraždu. Nezemřel ihned, zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci. Ministr ocenil práci policistů, pracovali podle něj excelentně. Na místě tragedie byli za tři minuty a střelce našli za tři hodiny.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!