Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Aktip se pouze tváří jako zdravotnické zařízení a to je z mého pohledu podvod, říká šéf lékařské komory

Klientům tvrdili, že rakovina se dá „vykadit“ nebo se jí lze zbavit pomocí milence. Pracovníci terapeutického centra, o jehož podivných praktikách informuje snímek Obchod se zdravím, ovšem i přes odpor odborné veřejnosti nejspíš nijak profesně potrestáni nebudou. Česká lékařská komora je na ně podle slov jejího prezidenta Milana Kubka krátká. Mimo jiné proto, že chybí potřebná legislativa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 29.5.2018 19:41

Vím, že dlouhodobě postupovaný psychický nápor dovede s myšlením nemocného provést strašlivé věci. Ten, kdo je schopen toho zneužít, nota Bene ke svému obohacení, je v mých očích odporná hyena.Pred dvěma lety jsem ztratil manzelku, která díky své vnitřní sile bojovala s onkologickými onemocněním bez tendence sednout na lep takovýmto šarlatánům, ale vím, jak to musí být pro nemocného stresující a vysilující. Tím hůř, že se na něčem takovém mohou bez výčitek podílet nositele lékařského titulu!

M. Bilkova 29.5.2018 14:56

Viděla jsem paní MUDr Klímovou v interview.Byla velmi sebevědomá a arogantní.Dělá ostatním lékařům ostudu,protože si je vědoma,že na ni nikdo nemůže.Bez zákona, který zde chybí, je "neprůstřelná". Podle toho jedná.

Č. Berka 29.5.2018 11:19

tyhle "kliniky" jak kočička a pejsek, co pekli dort nabízejí směs jakési "kvantové fyziky" ( většina těchhle terapeutů přitom skončile ve fyzice na páce a nezná rozdíl mezi Volty a Ampéry), ajurvédy, čínské medicíny ( kdyby byla nějaká eskymácká, zahrnou ji taky). Klímová tvrdí, že nejsou zdravotnické zařízení, zároveň ale naabízí TERAPII, dokonce i onkologických onemocnění...

Č. Berka 29.5.2018 11:10

Tyhle "kliniky" a "terapeuty" nemusíte moc podrobně zkoumat- stačí se podívat, jaké terapie a metody nabízejí- začíná to homeopatií..v USA musí nést nálepku: they are based on outdated theories ‘not accepted by most modern medical experts’ and that ‘there is no scientific evidence the product works- tedy, že jsou založeny na překonaných teoriích, které nejsou akceptovány většinou moderních medicínských odborníků a není žádný vědecký důkaz jejich účinnosti.

O. Prokop 29.5.2018 9:16

Příčiny:

1.Co je zadarmo, to nepomáhá tak, jako to, za co si člověk platí. Známé psychologické pravidlo známé již staletí.

2. Co se týče těch lékařů v tom Aktipu, tak je to jenom využití bodu 1., pak substituce při nízké ceně práce lékaře paramedicinou. viz www.nasezdravotnictvi.cz, kde se píše, jak zdravotní pojišťovny doslova okrádají lékaře.

3. Pani z televize to dotáhla do konce nechala tam cca 30 tis Kč, mohla odejít, resp. nepřijít na ty kecy s těma šarlatánama kdykoliv. Lidé, co se cítí poškozeni, tak at to dají k soudu, ale s největší pravděpodobností neuspějí. Je to obchodní vztah, na který přistoupily.

4. Větší problém je v personální devastaci českého zdravotnictví, které má socialistické rysy. A přitom se pohybuje v kapitalismu. Stav se bude jenom zhoršovat ( kvalita a dostupnost), což pociťujeme již nyní a lidé budou dále chodit k šarlatánům.

J. Hlaváček 29.5.2018 7:48

Pozpátku: PITKA. Nomen omen.

J. Kotala 29.5.2018 7:26

Našli díru na trhu. Každého pak oškubou.

R. Houška 29.5.2018 7:12

Normální člověk by nejpozději po druhé "terapii" tu ochotnici, co studovala s Jirkou Langmajerem školu, na které nikdy nebyl a v době, kdy už měl za sebou desítky hlavních rolí, poslal k šípku i s celým "Institutem". Pozor, nezaměňovat s podobně šarlatánským, ruským diverzním centrem na Hanspaulce! Ale ti šmejdi zneužívají zoufalství chronicky nebo vážně nemocných. Na to by paragraf být měl. Otázkou je, kdo tu partu okrádačů z pozadí řídí a pakuje se na tom. Na to by se měl nějaký investigativec zaměřit především. Možná se ještě budeme divit. Postoji doktorů se nedivím. I oni chtějí v této konzumní době přežít a mají takové máslo na hlavě, že nespustí povyk ani v okamžiku, kdy opilci z Hradu odejde cukrovka. Tímto je ale neomlouvám, pouze konstatuji.

P. Holecek 29.5.2018 8:13

Neřídí je nikdo, jde jen o peníze, někde vzadu byste možná našel nějakého právníka, který jim radí, kam až smí zajít a sám se na tom taky hezky živí, ale konspirační teorie bych tady nehledal. To je jen obyčejná chamtivost a lhostejnost..

R. Houška 29.5.2018 10:35

No, Rath, svého času v jedné ze svých firem, prodával předražené "léky" vyráběné z vaší vlastní moči. Divil bych se, kdyby se na tomto holáriu nikdo známý nepodílel.

M. Dvořák 29.5.2018 6:49

Aha, takže vznikl záměrně účelně sestříhaný dokument, který má sloužit jako podnět pro prošetření. Hm, zajímavé.

V. Kopta 29.5.2018 8:35

no jasně, a teď ještě tu o Červené Karkulce...


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...