26. září 2012 8:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Janouška bude vyšetřovat protikorupční policie

Opilý Roman Janoušek děkuje policistům | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opilý Roman Janoušek děkuje policistům | foto: iDNES.tv

Lobbista Roman Janoušek se dostal do hledáčku protikorupční policie. Ta bude prošetřovat některé z Janouškových zájmů, a to konkrétně prodej pozemků dopravního podniku a ovlivňování jednání o územním plánu. Vlivný podnikatel je zároveň stíhán za dopravní nehodu, při které opilý srazil ženu a ujel.

Policie se na Janouška zaměřila na základě zveřejněných odposlechů mezi ním, bývalým primátorem Pavlem Bémem a bývalým ředitelem odboru obchodních aktivit pražského magistrátu Peterem Ďuricou.

Mazánek Janoušek
Vyšetřování se podle Mladé fronty Dnes zaměří na prodej pozemků dopravního podniku na pražské Palmovce, kterým státu údajně vznikla škoda několik desítek milionů korun. Dále policie prověří zda a jak Janoušek zasahoval do jednání o změnách územního plánu.

"Ukončili jsme vyhodnocování všech poznatků a mohu říct, že se budeme zabývat dvěma případy, které ze zveřejněných odposlechů vyplynuly," řekl deníku ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Janoušek je v současné době vyšetřován také v případu dopravní nehody, při které v březnu opilý srazil 51letou řidičku a od nehody následně ujel. Podle informací deníku Právo může být stíhání vlivného podnikatele přehodnoceno na neúmyslný trestný čin. Vše záleží na odborných posudcích, které ale znalci policii stále ještě nedodali.

Odškodnění v utajené výši
Janoušek je obviněn z úmyslného ublížení na zdraví a hrozí mu tak až deset let vězení, zmírnění trestu se ale dočkat může. "Teoreticky ano. Doposud mi ale nebyly doručeny znalecké posudky. Policejní orgán prodloužil lhůtu pro jejich vypracování," řekla státní zástupkyně Jana Rybenská.

PSALI JSME

Lobbista by tak mohl vyváznout s podmínečným trestem. Janoušek nabídl zraněné ženě odškodnění, výši částky však právníci obou stran tají. Podle dostupných informací je smlouva těsně před podpisem.

hmHana Mazancová, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?