Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Šéfredaktorem Aktuálně.cz bude od dubna Pavel Švec

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Novým šéfredaktorem zpravodajského webu Aktuálně.cz bude od 1. dubna dosavadní zástupce šéfredaktora Pavel Švec, uvedlo vydavatelství Economia v tiskové zprávě. Ve vedení redakce nahradí Jana Nevyhoštěného. Švec je zároveň šéfdramaturgem videopořadu Spotlight.
  9:00

„V novinářských týmech Economie máme mnoho kvalitních novinářů s manažerskými kompetencemi. Rozhodnout se, komu svěřit řízení Aktuálně.cz, proto nebylo jednoduché,“ uvedla generální ředitelka Economie Lenka Černá.

Doplnila, že Pavel Švec je respektovaným členem redakce, který má za sebou skvělé výsledky. To podle ní spolu s jeho vizí rozvoje Aktuálně.cz rozhodlo.

Aktuálně.cz pod vedením Švece bude nabízet čtenářům podle tiskové zprávy obsah více na míru. Zpravodajské rubriky se spojí do jednoho oddělení, které umožní efektivněji nasměrovávat pozornost na důležitá témata a zpracovávat je důsledně, inovativně a v širším kontextu. Redakce rovněž prohloubí spolupráci s dalšími tituly Economie, zejména v oblasti ekonomiky a byznysu, uvedlo vydavatelství.

„Budeme se soustřeďovat na témata, žánry a grafické formáty, v nichž jsme tradičně nejsilnější a které u nás čtenáři dlouhodobě hledají, zároveň je chceme dále rozvíjet. Chceme se prezentovat jako moderní web, který má svou jedinečnou identitu,“ slíbil Švec.

Pavel Švec zahájil svou novinářskou dráhu v roce 2010 v pražské regionální redakci MF DNES. O čtyři roky později se stal členem celostátního reportérského oddělení deníku. V letech 2017 a 2018 pracoval ve zpravodajství České televize, pak vedl domácí redakci MF DNES a v létě 2020 nastoupil na stejnou pozici v Aktuálně.cz. V roce 2022 se stal zástupcem šéfredaktora a šéfdramaturgem videopořadu Spotlight moderátorek Světlany Witowské a Lindy Bartošové.

Aktuálně.cz patří do mediálního domu Economia, který mimo jiné vydává Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!