Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Americký velvyslanec King skončí v Česku do 20. ledna, ambasádu zatím povede jeho zástupkyně

Česko

  15:46
PRAHA - Americký velvyslanec v České republice Stephen King skončí ve funkci nejpozději 20. ledna, na kdy připadá inaugurace nového prezidenta USA Joea Bidena. Ambasádu dočasně povede jeho zástupkyně Jennifer Bachusová, dokud prezident nenavrhne a Senát neschválí velvyslance nového, uvedlo to tiskové oddělení velvyslanectví.

Americký velvyslanec v Praze Stephen B. King. foto:  Dan Materna, MAFRA

„Po zvolení nového prezidenta se očekává, že velvyslanci rezignují na svou pozici a zemi opustí do 20. ledna, dne inaugurace. Velvyslanec King do tohoto data odjede z České republiky a jeho zástupkyně Jennifer Bachusová se stane chargé velvyslanectví, dokud prezident USA nenavrhne a Senát neschválí nového velvyslance nebo velvyslankyni,“ napsala tisková sekce ambasády.

Biden si vybral na post ministra dopravy exrivala Buttigiegeho, ministryní energetiky by měla být Granholmová

King v rozhovoru pro server SeznamZprávy.cz označil své působení v Česku v roli velvyslance za „největší poctu svého života“. Očekává, že jeho nástupce bude nominován ve druhé polovině příštího roku.

Podnikatel a stoupenec republikánské strany King je v pořadí devátým ambasadorem USA v Česku. Úřadu se ujal v prosinci roku 2017 po právníkovi Andrewovi Schapirovi, se kterým neměl dobré vztahy prezident Miloš Zeman.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo (druhý zprava) ochutnává pivo v pivovaru...
Americký velvyslanec v ČR Stephen King (vlevo) vítá prezidenta Miloše Zemana.

Sbor volitelů v pondělí zvolil Bidena 46. prezidentem Spojených států. Získal 306 hlasů, končící prezident Donald Trump jich obdržel 232. Oficiálně bude výsledek volebního procesu vyhlášen až 6. ledna v Kongresu. Dne 20. ledna by pak Biden měl složit prezidentskou přísahu.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...