27. dubna 2018 14:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za útok na bezdomovce během sjezdu ČSSD zaplatí Kotrba deset tisíc korun, rozhodl okresní soud

Štěpán Kotrba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Štěpán Kotrba | foto: Youtube

HRADEC KRÁLOVÉ Okresní soud v Hradci Králové potrestal pokutou politického analytika Štěpána Kotrbu za únorový útok na bezdomovce při hradeckém sjezdu ČSSD. Soud ho odsoudil trestním příkazem k peněžitému trestu 10.000 korun s náhradním trestem jednoho měsíce odnětí svobody pro případ nezaplacení peněžitého trestu. Upozornil na to server iDNES.

Vydaný trestní příkaz není pravomocný. Pokud Kotrba proti verdiktu soudu podá odpor, trestní příkaz se tím zruší a soud nařídí hlavní líčení a případ veřejně projedná.

Incident se stal před Kulturním domem Střelnice, ve kterém se tehdy konal mimořádný sjezd ČSSD. Kotrba se sjezdu účastnil jako novinář. Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Kotrba podle spisu nastříkal muži do obličeje pepřový sprej poté, co ho bezdomovec požádal o peníze. Kotrba obvinění již dříve odmítl.

Policisté začali případ prověřovat poté, co se o něm dozvěděli z médií a ze sociálních sítí. Policejní komisař sdělil Kotrbovi ve zkráceném řízení podezření z výtržnictví.

Publicista se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz