Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Babiš po týdnu péče opustil IKEM, na kontroly má chodit dál

Bývalého premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v pátek propustili z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde byl od minulého týdne hospitalizován. Babiš to potvrdil portálu CNN Prima News s tím, že bude stále docházet na vyšetření. Zároveň poděkoval za lékařskou péči.
  14:54

„Dnes mě pustili z nemocnice, ale ještě budu chodit na další vyšetření. V nejbližších týdnech hospitalizace už ale není nutná,“ napsal Babiš v pátek portálu CNN Prima News.

„Péče v IKEMu byla skvělá, příjemné sestřičky, kompetentní doktoři. Všichni byli moc příjemní. Děkuju všem, co mi psali, za podporu a přání,“ dodal.

V nemocnici byl expremiér od minulého pátku. Převezla ho tam sanitka poté, co ve své kanceláři nakrátko ztratil vědomí. „Po obědě, kdy jsem měl velký hlad a hltal rychle jídlo, se mi udělalo velice špatně. Měl jsem „synkopu“, což je slovo, které jsem slyšel v nemocnici poprvé, znamená ztrátu vědomí. Trvala necelou minutu,“ prozradil expremiér po několika dnech.

Důvodem jeho týdenní hospitalizace měla být i neprůchodnost střev. „Mám částečnou střevní neprůchodnost, která může mít víc důvodů, a můj stav se zlepšuje. Vyšetření budou pokračovat,“ uvedl v týdnu.

Kvůli své indispozici musel Babiš například odřeknout nedělní televizní debatu se současným předsedou vlády Petrem Fialou. Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová ve čtvrtek uvedla, že se předsedovi klubu jinak daří dobře.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat