Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babiš prozradil detaily své operace očních víček. Po zákroku lékařů musí nosit tmavé brýle

Česko

  15:59
Bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš před týdnem podstoupil plánovanou operaci. V úterý pro CNN Prima NEWS řekl, že mu lékaři při zákroku odstranili přebývající kůži na horních i dolních víčkách, a proto musí nyní nosit tmavé brýle. Uvedl také, že zákrok neměl nic společného s jeho březnovou hospitalizací v pražském IKEM.

„Zákrok jsem plánoval dlouho. Teď v opozici si dávám do pořádku tělo. Ze zdravotních důvodů jsem si nechal odstranit převislou kůži na horních a dolních víčkách. Hned potom mě pustili domů, ale musel jsem to vyležet. Ráno mi odstranili stehy, pořádně to bolelo,“ řekl Babiš pro CNN Prima News.

„Musím teď nosit tmavé brýle a obklady, než se to zahojí,“ dodal. Tento týden chce Babiš dorazit na schůzi Poslanecké sněmovny.

Redakci iDNES.cz expremiér sdělil, že zákrok plánoval ze zdravotních důvodů pro zlepšení zraku. Podle svých slov se nyní cítí dobře, ale místo je stále bolestivé. Dodal, že ho ještě čeká další vyšetření tenkého střeva.

Při plastické operaci očních víček lékaři odstraní převislou kůži, která komplikuje vidění. Chirurgický zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii. Operaci očních víček absolvoval před 20 lety i tehdejší předseda Poslanecké sněmovny a ODS a pozdější prezident Václav Klaus, a to v pražské nemocnici Na Homolce.

Andrej Babiš v pondělí na Facebooku také oznámil, že svůj pořad Čau lidi, který vychází pravidelně v pondělí, musí odložit. „Chci se omluvit, protože, jak už asi víte, ze zdravotních důvodů dnes nebude Čau lidi. Vidím to na druhou polovinu týdne. A nebojte, není to nic vážného,“ napsal Babiš.

Babiš měl v polovině března zdravotní potíže, sanitka ho převezla do pražského Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) poté, co na chvíli ztratil vědomí.  Po týdnu bývalého premiéra doktoři propustili.  Důvodem jeho hospitalizace měla být kromě ztráty vědomí i neprůchodnost střev. „Mám částečnou střevní neprůchodnost, která může mít víc důvodů, a můj stav se zlepšuje. Vyšetření budou pokračovat,“ uvedl tehdy Babiš.

Po pobytu v IKEM mu lékaři nařídili přísnou dietu, čeká ho další vyšetření. „Jím teď rohlíky, kašovitou stravu a vývary. Ještě půjdu na vyšetření, aby se zjistila příčina. Problém se ale už lékařům podařilo odstranit,“ uvedl Babiš s tím, že nemusel na velkou operaci. Cítí se podle svých slov skvěle, za poslední dobu zhubnul o víc než deset kilogramů. 

Není to poprvé, co má expremiér zdravotní problémy

Babiš musel absolvovat loni v červnu vyšetření kvůli vysokému tlaku. Tehdy náhle zrušil účast na konferenci v Bratislavě. O vysokém tlaku mluvil i v roce 2018, kdy zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově, protože mu kvůli vysokému tlaku praskla žilka v oku.

„Toho si samozřejmě všimli novináři a začali spekulovat, co mi je. Odpověď je jednoduchá: stres,“ uvedl Babiš s tím, že kvůli zvýšenému tlaku navštívil nemocnici a dostal léky. „Až tehdy jsem si uvědomil, že to fakt není sranda. Trochu jsem zvolnil, přešel jsem na dietu, už zase jím místo masa ryby a aerobně cvičím,“ napsal tehdy. Dodal, že kvůli stresu mívá i migrény.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat