10. listopadu 2012 11:42, aktualizováno  16:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ekonom Kohout pro LN: Na Hradě nechci žádného komunistu

Který z jedenácti kandidátů nakonec získá hradní křeslo? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Který z jedenácti kandidátů nakonec získá hradní křeslo? | foto: Šimon , Lidové noviny

PRAHA Češi si v příštím roce poprvé zvolí prezidenta. Do přímé volby se dostalo celkem 11 hráčů. Server Lidovky.cz ve spolupráci s Lidovými novinami připravil exkluzivní anketu mezi osobnostmi z byznysu, kultury, politiky a veřejného života. Otázka zněla jasně: Komu dáte hlas v prezidentské volbě?

Pavel Kohout
ekonom

Podporoval jsem Pavla Kořána, ale bohužel začal se sběrem podpisů příliš pozdě. Vyloučím všechny bývalé komunisty, neboť prezident s takovouto minulostí je pro mě naprosto netolerovatelný.

Pavel Kohout

Aby nedošlo k omylu: neupírám bývalým komunistům veškerá lidská a občanská práva, některých si dokonce vážím, ale nepřeji si nikoho z nich za prezidenta. A pokud někdo dokonce vstoupil do KSČ v roce 1980 - v období pozdního brežněvismu - znamená to, že místo páteře má křivítko. Ať si kandiduje třeba na prezidenta golfového klubu, ale nikoli této země.

Když vyloučím kandidáty nepřijatelné z jiných důvodů, zbývá Vladimír Franz. Umělec, vzdělaný člověk s nepochybnou inteligencí a rozumnými názory.

Anketa

Kdo je vaším favoritem v prezidentské volbě?

Jana Bobošíková 664
Jiří Dienstbier 2887
Jan Fischer 2081
Táňa Fischerová 4199
Vladimír Franz 16696
Zuzana Roithová 3937
Karel Schwarzenberg 11823
Přemysl Sobotka 4328
Miloš Zeman 3902
Lidovky.cz