Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ANO hledá Babišova dvojníka. Soutěžící nabízejí Berlusconiho i Hitlera

Česko

  14:30
PRAHA - Hnutí Ano spustilo na sociální síti Facebook novou soutěž, ve které hledá dvojníka Andreje Babiše. Řada přispěvatelů ale pojala soutěž jako recesi, ministru financí je podle nich podobný třeba Silvio Berlusconi nebo Adolf Hitler.

Hnutí Ano hledá dvojníka Andreje Babiše. foto: FacebookReprofoto

Soutěž, ve které Hnutí Ano hledá dvojníka Andreje Babiše, možná skončí fiaskem. Netrvalo ani hodinu a lidé zaplavili stránku obrázky kontroverzních osobností. Ministr financi je tak zatím podle většiny hlasující podobný třeba kontroverznímu italskému politikovi Silviu Berlusconimu nebo dokonce Adolfu Hitlerovi.

„S reakcemi ‚trollů‘ - lidí, kteří mají nadmíru volného času a touhu být vtipní, nebo negativní - a chtějí urvat pár lajků, se setkáváme už roky, i na našem Facebooku, není to nic nového a zažívají to všechny politické strany a dokonce nejen ony,“ tvrdí vedoucí online kanálů ANO Marek Prchal. „Chceme tím říci, že Babiš je na roztrhání, protože, jak už víte, maká,“ vysvětluje.

Podle pravidel soutěže může teoreticky vyhrát i fiktivní postava nebo osobnost z historie. Jaké by měla mít fotka specifikace, totiž zadání neudává. „Možná bude naopak vtipné, když ten, kdo nás má nejvíc nerad, pojede na dva dny na Čapí hnízdo, kde dostane knihu s podpisem,“ míní Prchal. Příspěvky se podle něj v soutěži mazat nebudou. Lidé už přidali do soutěže kromě pár fotek svých příbuzných také například Supermana, Karla IV., Spocka i fotky Babiše za mlada s popiskem „agent Bureš“.

„Nahlížíme na věc tak, že pokud někdo říká něco emotivního o nás, nevypovídá to o nás, ale o něm samotném v tu chvíli. Obecně politika je emotivní záležitost, zvlášť před volbami. Někdy to připomíná fotbalový zápas Sparta - Baník, nebo finále MS v hokeji,“ odůvodňuje Prchal negativní příspěvky pod soutěží.

Hlavní cenou v soutěži má být víkendový pobyt na farmě Čapí hnízdo pro čtyři lidi a kniha O Babišovi bez Babiše s věnováním. Vyhlášení soutěže má proběhnout 10. 10. v 10:00.

Agenti 009, kteří se hlásí do služby Karlu Schwarzenbergovi.

Agent 009

Není to poprvé, co byla soutěž politické strany zneužitá recesisty. TOP 09 v roce 2013 během kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny hledala „agenta 009“. Lidé měli posílat své fotky a tvořit z nich agentský průkaz. Místo fotografii sympatizantů se však objevil třeba Anders Behring Breivik nebo třeba obyčejná bota (více ZDE).

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...