15. listopadu 2016 12:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ANO nepodpoří Zimolu do čela asociace krajů, chce svého kandidáta

Jihočeský hejtman Jiří Zimola získal ve volbách do krajského zastupitelstva... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jihočeský hejtman Jiří Zimola získal ve volbách do krajského zastupitelstva... | foto: Marek Podhora, MAFRA

PRAHA Hnutí ANO nepodpoří do čela asociace krajů jihočeského hejtmana ČSSD Jiřího Zimolu. Předseda ANO Andrej Babiš v úterý sdělil, že jeho strana se bude ucházet o předsednický post v asociaci sama, protože bude se šesti členy nejsilnější.

Zimola úternímu Právu řekl, že by se o pozici šéfa Asociace krajů ČR mohl ucházet, chce ale i podporu hejtmanů z ANO a dalších stran. ČSSD bude po letošních volbách v čele pěti krajů, po jednom povedou komunisté, KDU-ČSL a STAN.

Babiš v úterý uvedl, že ANO Zimolu nepodpoří. „ANO má šest hejtmanů, tedy nejvíc ze všech stran. Proto budeme chtít do čela asociace našeho kandidáta,“ napsal Babiš v textové zprávě. Konkrétní jméno kandidáta hnutí vicepremiér a ministr financí zatím nesdělil.

Nejvyšší post v asociaci krajů dosud držela v regionech nejsilnější ČSSD, předsedal jí jihomoravský hejtman Michal Hašek. Svou pozici však letos neobhájil, podobně jako většina hejtmanů vládní strany.

Zimola v úterý v Právu připustil, že by se o post v asociaci krajů mohl ucházet. Uvedl, že má podporu premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, chtěl ji ale i od ANO a dalších stran.

ANO bude mít hejtmana ve Středočeském, Karlovarském, Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Členkou asociace je i pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!