Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Policisté dopadli ‚Krále světa‘, který Hradu vyhrožoval odpálením bomby

Anonym nahlásil bombu na Pražském hradě. (4. ledna 2022) foto: Policie ČR

Policie v úterý večer uzavřela pro návštěvníky areál Pražského hradu kvůli anonymnímu oznámení, že je tam umístěná bomba. Muže, který se na tísňové lince představil jako „Král světa“, už našli a soud rozhoduje o jeho vzetí do vazby.
  15:38

„’Král světa’, jak se představil anonymní volající, vyhrožoval odpálením bomby v areálu Pražského hradu,“ informovali policisté o úterním dění na Twitteru. 

Kriminalisté 37letého muže z Jablonecka zadrželi téhož dne. „A protože vše nasvědčuje tomu, že má v úmyslu v ‚kralování‘ pokračovat, rozhoduje se nyní o jeho vzetí do vazby,“ uvedli.

Všichni lidé, kteří přijdou na Pražský hrad, musejí projít bezpečnostní kontrolou podobně jako na letišti. Kontrolují se jim i zavazadla.

Pražští zákonodárci počátkem ledna vyzvali k tomu, aby bezpečnostní kontroly skončily. To se ale nestalo.

Bezpečnostní kontroly na Pražském hradě podle policie odpovídají aktuální situaci v zahraničí i České republice a platnému prvnímu stupni ohrožení terorismem. Bezpečnostní složky jejich potřebnost a rozsah průběžně vyhodnocují, znovu je zhodnotí v únoru.

Hrad je podle prezidentské kanceláře v rámci možností veřejnosti přístupný. Kontroly provádí republiková policie na základě vlastní analýzy rizik z května 2021. Kontroly byly zavedeny v roce 2016, loni byly po velikonoční přestávce obnoveny.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat