27. června 2019 13:22, aktualizováno  15:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Anonym nahlásil e-mailem uložení bomby v pražském IKEM. K evakuaci nedošlo

Institutu klinické a experimentální medicíny se nachází v Praze v Krči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Institutu klinické a experimentální medicíny se nachází v Praze v Krči. | foto: Wikimedia/VitVit

Praha Anonym ve čtvrtek před polednem ohlásil prostřednictvím e-mailu zaslaného médiím uložení bomby v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Pyrotechnici žádnou výbušninu nenašli, na základě jejich rozhodnutí ale policie nepřistoupila k evakuaci nemocnice. Řekla to policejní mluvčí Andrea Zoulová. Po pachateli policisté pátrají.

Pisatel výhrůžku o uložení výbušného systému rozeslal e-mailem do jednotlivých redakcí. Stejným způsobem vyhrožoval nemocnici i zhruba před měsícem, uvedla mluvčí.

Podle mluvčí IKEM Markéty Šenkýřové byl provoz nemocnice při pyrotechnické prohlídce omezen jen minimálně. Operace ani žádné výkony nebyly po domluvě s policií zrušeny. V provozu zůstaly i ambulance, pacienti ale museli přicházet a odcházet pouze jedním vchodem, kde je kontrolovali policisté. Dočasně pak byly omezeny návštěvy v lůžkové části, řekla mluvčí nemocnice.

ČTK