Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Antimonopolní úřad zrušil zakázku na systém pro výplatu dávek

Jaromír Drábek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Drábek. | foto: Lidové noviny

PRAHA Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil zakázku ministerstva práce na systém pro výplatu sociálních dávek od společnosti Fujitsu Technology Solutions. Tu bez výběrového řízení zadal bývalý ministr práce Jaromír Drábek.

Ministerstvo bude muset od smlouvy odstoupit a do určité doby vyhlásit nový tendr, popřípadě zůstat u původního informačního systému, píší novinky.cz.

Návrh na zrušení smlouvy s firmou Fujitsu Technology Solutions inicioval u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Nadační fond proti korupci, a to loni v dubnu.

ČTĚTE TAKÉ:

Konkrétně návrh podala Student Agency. Podle podnikatele Radima Jančury, který je jedním z představitelů fondu, v případě zrušení smlouvy stát ušetří několik stovek milionů korun.

Podání návrhu bylo formálně směřováno proti ministerstvu vnitra, které je z právního hlediska za celou věc zodpovědné, jako zadavatel smlouvy.

,
Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesli. I s jeho kamarádkou Janou. Věznili je několik dní ve speciálně upravené garáži. Dnes...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?