Pondělí 26. října 2020svátek má Erik 12 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Architekt policejní reorganizace Laube míří na Českou poštu

Zdeněk Laube | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Laube | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Brigádní generál Zdeněk Laube byl jedním z mozků kontroverzní policejní reorganizace, kvůli které odložil policejní uniformu Robert Šlachta. Pozadí reformy začala prověřovat sněmovní vyšetřovací komise. Avšak v průběhu vyšetřování Laube rezignoval na post náměstka policejního prezidenta.

Oficiálním zdůvodněním byly zdravotní problémy. Posléze působil v roli poradce ministra vnitra Milana Chovance, pracovní klid ale Laubeho asi příliš nebavil.

Podle dvou zdrojů LN blízkých vedení České pošty by bývalý náměstek policejního prezidenta Tomáše Tuhého rád zamířil na vlivný post v poštovním podniku.

Česká pošta spadá pod ministerstvo vnitra. Laubeho politickým nadřízeným tak podobně jako na policii bude statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Post je od prosince volný

Jde o funkci ředitele odboru inspekce, jehož úkolem je monitorovat trestnou činnost v České poště – zaměstnávající 30 tisíc lidí. Ředitel odboru úzce spolupracuje s policejními složkami. Podle znalců vnitřního prostředí České pošty odbor inspekce často přinášel detektivům kauzy takzvaně na podnose – tedy precizně připravené materiály, na jejichž základě bylo možné zahájit vyšetřovací úkony.

Pozice ředitele odboru inspekce je od 1. prosince uvolněná. Post v září opustil Petr Brázda. Nyní probíhá výběrové řízení, do kterého se podle zdrojů LN přihlásilo pět adeptů. Jedním z nich je i Laube. Exnáměstek se potvrzení svého zájmu pracovat pro Českou poštu vyhnul. „Nezlobte se, ale nebudu to komentovat,“ řekl LN penzionovaný generál Laube a předčasně telefonický rozhovor ukončil.

Mluvčí pošty Matyáš Vitík potvrdil, že soutěž na nového šéfa inspekčního odboru probíhá. „Během průběhu výběrového řízení nebudeme komentovat jeho detaily. Za výběr je zodpovědný ředitel sekce bezpečnosti České pošty, pod kterou odbor inspekce spadá. Odbor inspekce má na starosti záležitosti spojené s ochranou České pošty před trestnou činností,“ uvedl Vitík.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....