Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Argentinu sužují ničivé požáry

Česko

NESNESITELNÝ KOUŘ

BUENOS AIRES Rozsáhlé požáry, které údajně založili farmáři, zahalily hustým kouřem argentinské hlavní město Buenos Aires. Dým narušil provoz na místních letištích a zastavit bylo nutné také provoz na několika hlavních dopravních tepnách, píše dnes agentura AP.

V uplynulých dnech shořelo na 70 tisíc hektarů křovin, uvedl argentinský ministr vnitra Florencio Randazzo. „Čelíme katastrofě, která byla způsobena lidskou rukou,“ řekl ve čtvrtek večer. „Vypalování pastvin je zločin.“ Podle oficiálních činitelů zakládají ohně farmáři, aby se levně zbavili křovin na pastvinách. Kvůli kouři nad městem nemohla místní letiště přijímat přistávající letadla, policie uzavřela několik silnic a pozastaven byl také provoz některých autobusových linek. Do čtvrtečního odpoledne se kouř přesunul také do sousední Uruguaye nad Montevideo.

***

Buenos Aires se dusí dýmem

Argentinské hlavní město Buenos Aires zahalil hustý kouř z rozsáhlých požárů, založených farmáři vypalujícími křovinaté pastviny. Na zveřejněných satelitních snímcích (uprostřed) jsou patrné červené tečky největších ohnisek v povodí pohraniční řeky Paraná. Kouř se během čtvrtka přesunul přes Rio Plate nad metropoli soudední Uruguaye - Montevideo.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat