Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Armáda ho vyhodila, teď jej vábí zpět. 'Já snad vyletím z kůže'

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 3.1.2012 8:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Klinga 3.1.2012 8:56

a kde je zbytok ??

Sú to asi 3 roky čo jedna česká matka ztratila syna v Iraku - pôsobil tam v rámci firmy ako Xe. tak sa opýtala premiéra ČR a ten jej odpovedal že je to práca ako každý iná, že nie je možné trestne stíhať firmy ktoré robia nábor.

Každá odbornosť má možnosť zamestať sa v zahraničí, vojaci nie sú výnimka.

Oplatilo by sa to spísať - ako furt píšem z paralelného vesmíru tak je kopec ľudí ktorý sa cez armádu dostali k nadnárodným organizáciam.

Ako mi pred rokmi povedal jeden bývalý vojak v YU : "no je to divné, ale teraz zarábam toľko ako prezident a premiér mojej republiky dohromady".

j eotázkou koľko ľudí skončilo ako sekuriťáci či aspoň katering v "gorjačich točkach" - tento chlapík je myslím dosť netypický príklad.

A. Satrapa 2.1.2012 17:40

Omezenci

sloužili v naší armádě vždycky, bez rozdílu hodností, třeba až po ministra. Ale co se děje v armádě poslední roky, to je do nebe volající.

R. Buršík 2.1.2012 17:29

vyhodit a naplnit smlouvu jsou dvě věci

J. Kadeřábek 2.1.2012 15:43

V civilním sektoru naprosto běžná věc.

Dnes Vás potřebují, zítra kopnou do zadku a pozítří Vám nabídnou znovu práci. Není to příjemné, ale tak jde život a nejen v armádě. Jenže my civili nejsme žádné změkčilé bačkory a tak nepláčeme novinářům na rameni.

P. Skřivan 2.1.2012 15:04

Však o co jde,

jen o nějaké peníze daňových poplatníků, kteří slouží akorát za dojnou krávu.

Zde je názorně vidět, jak to se stáními penězi ve skutečnosti je. Nikoho ještě ani nenapadlo, ani o šetření uvažovat. Natož s tím začít. Prostě se zvýší daně a je to ?

Jak dlouho to ještě budeme trpět ?!

J. Studničná 2.1.2012 12:52

Já snad vyletím z kůže

z nekompetentnosti našich politiků. Chovají se jako hysterická ženská - bez rozumu, z náhlých popudů (alespoň to tak vypadá), bez pocitu sebemenší odpovědnosti za to co činí. Výsledek = bordel v celém státě.

L. Říha 2.1.2012 11:50

"Naše" armáda ...!

Tahle "naše" armáda ... ! Bojuje v cizích válkách a za cizí zájmy, nejnověji v americké válce v Afghánistánu, ale platíme to my. Veřejné finance jsou na huntě, přesto nás tahlecta americká válka stála už desítky miliard korun. Navíc nezapomenu, jak před čtyřmi roky "naši" vojáci na žádost amerického velvyslanectví zasáhli proti těm občanům ČR, kteří protestovali proti - tenkrát aktuální - okupaci Brd americkým vojskem. Jak do nich kopali a jak je vláčeli po zemi. V zájmu a na žádost cizáka. "Naši" vojáci ...

A. Richter 2.1.2012 12:36

Re: "Naše" armáda ...!

Pane Říha, nejste Vy ten pytlák od Vyčítala?   :-)

V. Vlach 2.1.2012 14:07

Re: "Naše" armáda ...!

Pan Říha má ve své podstatě pravdu,tak nevím proč ta povrchní bagatelizace.Myslím si o armádě ČR ještě horší věci,např.že finance tekoucí do armády, by se měli ubírat zcela jiným směrem a pod.Ale....medializace problémů lidí,kteří se ocitli na dlažbě,je na místě,ale profesí jiných,důležitějších pro chod života v našem státě.Půjdu-li na trh s okurkama nebo ovčí vlnou,budu chtít něco jiného než služby vojáka,třeba spravit boty....

G. Zahradníček 2.1.2012 13:21

Re: "Naše" armáda ...!

Přesně tak. :(((

M. Stuchlik 3.1.2012 0:04

Re: "Naše" armáda ...!

Á, pán patří k tzv. vlastencům co si nechcou nechat "okupovat" 2ha lesa v brdech američanama s radarem protože se to Putinovi nelíbí. Kdyby ten radar v Brdech chtěli postavit rusi jistě by to byl radar mírový vybyste jej uvítal ikdyž by se vás nikdo na nic neptal.

Kvůli takovým jako jste vy Rusi už ani nekondolují ČR v případě úmrtí prezidenta, ví, že tu kolonii mají jistou díky statisícům vlastizrádců, kteří bojují za Moskvu i proti vlastní zemi.

M. Brejcha 2.1.2012 9:53

Když ho vyhodili, tak se snad nebude .....

nikoho doprošovat !! A pak když mu zazvoní telefon, že ho vezmou na milost zpátky, tak by se mi asi kudla v kapse úplně otevřela jít zpátky k těm khakimozkům vypatlaným !!

J. Šrámek 2.1.2012 9:12

Pročpak nejdou k policii?

Není škoda takové lidi propouštět mimo ozbrojené složky a nedržet pro ně místa u policie a hasičů?Výcvik mají a psychická odolnost v mezních situacích je snad také prověřená!

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...