Ve svém prohlášení také armáda dala najevo, že považuje požadavky bouřícího se lidu za legitimní. „Ozbrojené síly jsou si vědomy legitimnosti vašich požadavků a jsou připraveny se ujmout svých povinností při ochraně státu a jeho občanů,“ psalo se v armádním dokumentu. Jde o první takto jednoznačný náznak, že by se možná vojáci mohli přiklonit spíše na stranu protestujících a naopak odklonit se od prezidenta Husního Mubaraka. To by mohlo znamenat jeho konec.
Protestující včera, jak se zdálo, spíše šetřili síly na dnešní masový protest, který se má konat v hlavním městě. „Bylo rozhodnuto, že se v úterý uskuteční pochod milionů lidí,“ prohlásil jeden z organizátorů protestních akcí Íd Muhammad. K tomu opozice vyzývá ke generální stávce. „Připojíme se k zaměstnancům v Suezu a zahájíme generální stávku do té doby, než budou naše požadavky vyslyšeny,“ citovaly agentury Muhammada Vakída, dalšího iniciátora demonstrací.
Nespokojení Egypťané touží především po svržení prezidenta Husního Mubaraka a žádají zásadní změny ve směrování země. Neuspokojil je tak ani první Mubarakův ústupek - svržení staré vlády a jmenování nového kabinetu. „Dokud Mubarak neodejde, nechceme, aby se život vrátil do normálu,“ nechala se slyšet Isrá Abdal Fattahová, jedna ze zakládajících členů mládežnického Hnutí 6. dubna, které se snaží prosadit demokratické reformy.