30. dubna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Armáda hledá nový domov pro psí hrdiny: stojí kolem tří set korun. Podívejte se, které nabízí

Německý ovčák Majk, kterého armáda nabízí k prodeji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý ovčák Majk, kterého armáda nabízí k prodeji. | foto: Armáda ČR

PRAHA Roky sloužili vlasti. Ve službách armády hledali výbušniny nebo zneškodňovali pachatele. Kvůli stáří či zdravotním komplikací ovšem již museli odejít do důchodu. Některé služební psy tak vojáci nabízejí k levnému odkupu, aby jim dopřáli poklidné dožití. Server Lidovky.cz přináší aktuální přehled těch vycvičených jedinců, které je možné nyní pořídit.

„Ceny všech vysloužilých služebních psů, které armáda nabízí k odprodeji, se pohybují v řádech stokorun. Průměrná cena je asi tři sta korun,“ přiblížil serveru Lidovky.cz hlavní kynolog armády Michal Kratochvíl. „Vždy se zohledňuje stáří psa, jeho zdravotní stav i fakt, že se jedná o psa pro armádu dále nevyužitelného ve služební činnosti,“ dodal vzápětí.

V případě, že o psa není z řad vojáků či veřejnosti zájem, zůstává v Centru vojenské kynologie v Chotyni, kde je mu poskytována veškerá chovatelská a veterinární péče. Stejně tak jako zvířatům, která armáda vzhledem ke stáří a zdravotním komplikacím nenabízí.

Aktuální seznam psů k odprodeji a kontaktní informace naleznete na stránkách armády

Aris

Kříženec německého a belgického ovčáka Aris.

Kříženec německého a belgického ovčáka jménem Aris se narodil v květnu 2008. Podle slov armády je přátelský, není agresivní na ostatní psy a zcela bez problémů vychází i s fenami. Utíká ovšem za zvěří, a proto není možné jej venčit na volno. V kotci je velmi čistotný. Doporučuje se zkušenému chovateli. Trpí slepotou na jednu stranu, artrózou a má ulomených několik zubů.

Lidovky.cz