Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Arsenal s Rosickým smetli Porto z trávníku

PRAHA Po nevídaném galapředstavení si fotbalisté Arsenalu pohráli v osmifinálovém utkání Ligy mistrů s Portem a po pětigólovém přídělu snadno postoupili.

Podobná radost však už na domácím hřišti nepotkala Fiorentinu. Přestože nad Bayernem Mnichov vyhrála 3:2, vzhledem k porážce 1:2 v prvním zápase v soutěži končí. Arsenal s Bayernem se tak staly prvními čtvrtfinalisty.

Arsenal se pustil do stahování ztráty hned od první minuty. Středovou řadu řídili Nasri s Tomášem Rosickým, kteří několikrát vyslali spoluhráče do slibných šancí.

Nasrimu se to podařilo ideálně v desáté minutě, kdy na jeho kolmici naběhl Aršavin, a po odraženém míči poslal Bendtner pohotově do opuštěné branky. Ve 25. minutě se akce takřka opakovala - Aršavin našel dánského útočníka a ten vstřelil svůj druhý gól.

Za tohoto stavu odešel v 57. minutě ze hřiště Rosický, ale Arsenal v brankostroji pokračoval.

Bayern byl obezřetnější Bayern byl v bránění svého náskoku aktivnější a obezřetnější než Porto. Snažil se držet kombinační hrou Fiorentinu od své branky, ale střelbou příliš nehýřil.

Italský klub byl živější a v 54. minutě už vedl 2:0, což mu zaručovalo postup.

Jenže hosté se brzy dostali znovu do hry, neboť po akci z levé strany se dostal k míči Van Bommel a jeho střela ze šestnáctky prosvištěla po levé straně gólmana Freye.

Jovetič se o deset minut později sice trefil podruhé, ale jeho gól dlouho postupové vedení nezaručoval. Takřka z protiútoku převážil Robben ranou do šibenice definitivně váhy na stranu bavorského velkoklubu.

***

Liga mistrů

Arsenal jde dál, Fiorentina končí Arsenal - Porto 5:0 (10., 25. a 90.+1 z pen. Bendtner, 63. Nasri, 66. Eboué). První zápas 1:2, postoupil Arsenal. Fiorentina - Bayern Mnichov 3:2 (54. a 64. Jovetič, 28. Vargas - 60. Van Bommel, 65. Robben). První zápas 1:2, postoupil Bayern. Dnešní program osmifinále: Manchester United - AC Milán (první zápas 3:2, od 20.45 Nova Sport) Real Madrid - Olympique Lyon (první zápas 0:1, od 20.45 ČT 2)