Gejša a Samuraj Do 3. dubna 2011, Náprstkovo muzeum, Praha, www.nm.cz Jedinečné čepele mečů i mečových záštit a předměty denní potřeby gejš a samurajů.
Slovanský orient Do 23. ledna 2011, klášter sv. Jiří, Praha, www.ngprague.cz Grafický kabinet s podtitulem Balkánské motivy v kresbě a grafice 19. století odkazuje k velké oblibě jižních zemí mezi českými výtvarníky, např. Jaroslava Čermáka.
Aukční salon výtvarníků Do 12. listopadu, Křížová chodba Karolina, Praha, www.kontobariery.cz Výstava a 14. listopadu aukce všech vystavených děl je pořádána letos už podesáté. Výtěžek jde na konto pro handicapované středo- a vysokoškoláky. Daniel Libeskind: Architektura je řeč Do 28. listopadu, Galerie výtvarného umění v Ostravě, www.gvuo.cz Průřez celoživotním dílem světoznámého architekta, který dokázal změnit vnímání architektury jako celku i tradiční přístupy k ní.


















