Diskuse k článku: Asistenti poslanců a senátorů? Typický model švarc systému

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 30
  • Poslední: 7.1.2012 20:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kanioková 7.1.2012 20:50

pokus

http://www.lidovky.cz/poslanecka-mala-domu-zamestnani-asistentu-fjv-/ln_domov.asp?c=A120106_142703_ln_domov_pta

J. Novák 7.1.2012 4:21

Jakéo závažné důvody?

je přeci nasnadě, že pokud chtějí kontrolní orgány někde začít, tak prostě musí začít nahoře. Tedy Prezidentská kancelář a Poslanecká sněmovna. Pak hup na ministerstva a pomalinku směrem dolů. Ale už to vidím jasně: Začnou od těch nejmenších subjektů jen proto, aby to nahoru trvalo co nejdéle a těm nahoře to jejich tunelování vydrželo co nejdéle. 

R. Buršík 6.1.2012 12:23

jmenivoitě a%t ty vyžírky ztnocu zlodějě nevolíme

M. Harant 6.1.2012 12:14

:-D

Nedávno jsem to tady řešil: vodu kážou, víno pijí. Když jsme hloupí, dobře nám tak, ať se mají alespoň ti podvodníci ve vládě a jejich posluhovači lépe než my... :-D Ale jsou tady i ty mlýny! ;-)

j. kříž 6.1.2012 11:23

poslanec senátor nebo ministr je v česku

podnikatel v ráji má totiž garantovaných 10 milionů zákazníků které nemusí nijak shánět a ti musí jeho služby a produkty nakupovat protože jim to nařídí zákonem

a za peníze nás nešťastníků zaměstná většinou celou rodinu a spoustu kamarádů

a podobně podnikají téměř všichni úředníci  státní správy téměř vše je na prodej

od prezidetské milosti povolení pobytu řidičáky vysvědčení  akademické tituly nepřeberně razítek atd.

V. Machciník 6.1.2012 13:13

Re: poslanec senátor nebo ministr je v česku

Asi tak.

J. Novák 7.1.2012 4:24

Re: poslanec senátor nebo ministr je v česku

Člověče, zkuste alespoň něco oddělit čárkou. Ta vaše jedna věta je sice úžasná hlavně svojí délkou, ale tak trochu nepřehledná.

L. Papazian, Ing. 6.1.2012 11:17

Všem dát okamžitě pokuty!

Zákon platí pro všechny! A stát místo zvyšování DPH by měl švarc systém trestat ještě přísněji, pokuty jsou velmi malé. Pro právnické osoby dát pokuty likvidační.

R. Buršík 6.1.2012 11:16

vlastní tvůrci jak jinak okrídají stát

F. Doušek 6.1.2012 10:19

Jak jinak může poslanec či senátor

angažovat osobního asistenta? Na živnostenský list nebo jako svého zaměstnance se vším všudy. Pak se z něj ovšem stává zaměstnavatel resp. podnikatel, což je opět v rozporu se zákonem.

V. Doležal 6.1.2012 10:58

Re: Jak jinak může poslanec či senátor

velmi jednoduše. Nechť jsou všichni asistenti poslanců a senátorů zaměstnanci kanceláře poslamecké sněmovny či senátu. Budou mít smlouvu na dobu určitou a budou platit kompletní daně a pojištění jako každý jiný úředník. navíc bude centrální přehled o tom kdo je kdo.

F. Doušek 6.1.2012 11:09

Re: Jak jinak může poslanec či senátor

Rozumné řešení, které by se nelíbilo poslancům a senátorům. Navíc by přišli o příspěvek.

M. Jobánková 6.1.2012 12:43

Re: Jak jinak může poslanec či senátor

Pěkné!!

V. Machciník 6.1.2012 10:04

Oni Vám to nějak vysvětlí.

Asistent poslance ? Legální zloděj.  A garantuji, že občan ČR může jenom skřípat zuby. Korupce a kamarádičkování je tak prolezlé republikou, že s tím nejde nic udělat. Kdo si myslí, že ano, tak je naiva.

P. Skýpala 6.1.2012 12:51

Re: Oni Vám to nějak vysvětlí.

Přijde světlo, pláč a skřípění zubů. Nejsem naiva a teším se.

V. Machciník 6.1.2012 13:12

Re: Oni Vám to nějak vysvětlí.

Prosím pane alespoň přibližný termín.

P. Skýpala 6.1.2012 14:42

Re: Oni Vám to nějak vysvětlí.

Už letos...

J. Šrámek 6.1.2012 9:55

Stále v zajetí socialistického školství.

Podle těchto teorií by měli ševci a papučáři z kopečků v okolí Zlína zlikvidovat Batě a jeho firmy.Nikoliv naopak.Příklad z jedné již zkrachovalé firmy.Zrušením prac.místa jednoho pracovníka,dělajícího revize el.zařízení, ušetřila asi 230 tisíc kč.Jelikož jsou povinné,externí firma si naúčtovala za stejnou práci téměř 600 tisíc kč!Úspora je kde?V PR....!

S. Ševeček 6.1.2012 9:49

Lépe načerno.

Jestli to není tím, že stát to zdanění náhodou už nepřepísknul ...

Mlynáři, už máš zaplaceny daně za příští rok ?!

J. Šrámek 6.1.2012 9:32

Zmatené použití slova.

S nepochopením jeho významu.Tento způsob zaměstnávání vymyslel pan Švarc.Protože ne každá firma má pro zhotovení zakázky lidi s potřebnou kvalifikací a nemá pro ně celoroční využití,jako pro stálé zaměstnance.Najme proto živnostníky a ti platí odvody za sebe zvlášť.Prý to ale nejde.Když ale takovou práci zadáte firmě s.r.o.,tak to není ,,švarcsystém''''!Paradox?Totiž ty popisované úniky daní a atd. jsou způsobeny jinou formou práce.Totiž tzv.,,prací přes agenturu''''.Firma najme na vykonávání prací agenturu a dohodne s ní cenu dle odprac.hodin.Odvody by měla platit tato agentura.Ta ale neplatí ani svým doslovným otrokům,zpravidla z východu.Natož státu!Korupce při zadávání práce je zřejmá,šizení státu běžné a výdělek se dělí mezi zadavatelem a agenturou.Kolik advokátů,politiků,funkcionářů odborů je majiteli?(společníky)A toto je ten tunel na krácení daní a všeho.Nikoliv ten kominík,zámečník,zedník,elektrikář,co udělá svoje a odejde jinam.NEPOUŽÍVAT PROTO SLOVA,KDE NECHÁPETE JEJICH VÝZNAM!

J. Novák 7.1.2012 4:41

Re: Zmatené použití slova.

Víte, ono je to bohužel tak, že už i zákonodárci přišli na to, že za posledních dvacet let to funguje tak, že co živnostník, to zloděj. Takže, pokud má být někdo zaměstnán, tak by měl být v zaměstnaneckém poměru či poměru obdobném. Pak totiž zaměstnavatel odpovídá za odvody příslušných berní. Pokud to ale necháte na živnostníkovi, tak ten je zhusta schopen pobrat příslušný obolus za odvedenou práci, ale to, co má podle zákona odvést státu, klidně neodvede. A při situaci, kdy stát s ohledem na neustálé snižování akceschopnosti kontrolních pracovníků není schopen živnostníky, a nejen je, kontrolovat, tak činí kroky, které mají alespoň naoko vypadat tak, že pro řádný výběr příslušných daní a poplatků něco dělá.

A že jsem napsal, že co živnostník, to zloděj? No, za těch dvacet let jsem se spíše setkal s těmi nepoctivými, těch poctivých byla skutečně menšina. Jo, možná to byla jen moje smůla.    

S. Ševeček 6.1.2012 9:17

Stát přichází o nemalé peníze ...

Asi je pro Stát - a Stát, to jsme mi !  -  lepší, když budou ti švarcmuklové dělat na černo a pro dávky si chodit na úřad ... vlastně ne ... úřad jim pošle dávky na účet.

P. Fiala 6.1.2012 9:17

Pracující ve státním sektoru a pracující v soukromém sektoru

Letmá úvaha o politicko-ekonomických poměrech v ČR. O lídrech politických stran, vytvářejích zákony státu vč. Ústavy, vůči lidem pracujících v soukromých ekonomikách, a kteří vytvářejí GDP státu ČR.

Jistě všichni vnímáme 2 společensky  odlišné skupiny "pracujících". První skupina působí ve státním sektoru a druhá působí v soukromém sektoru.

První skupina "pracujících" jsou lidé ve sféře státní ekonomiky (političtí straníci, parlamentáři, soudci a příslušní úředníci, ministři s premiérem a úředníci vládní, pracovníci státem ustavených organizací, hejtmané a úředíci krajští vč. pracovníků organizací hejtmany zřízených, starostové obcí a jejich úředníci, lékaři, zdravotníci, policisté, hasiči, vojáci, učitelé, vědci, atd.) - je to skupina vytvářející a schvalující zákony, tvrdé voličské jádro dlouhodobě vládnoucích stávajících politických stran.Druhá skupina jsou "pracující" ve sféře soukromé ekonomiky, která vytváří to pravé "bohatství státu". Jde o majitele KAPITÁLů, či jen Živnostenských listů, o manažery, a vykonné pracovníky a jejich všech know-how v jejich hlavách, což umožňuje generovat GDP státu a tím pádem přispívat na živobytí skupiny první.

První skupina tvoří ZÁKONY pro obě skupiny.

Jsou zákony SPRAVEDLIVÉ vůči lidem v obou skupnách? Ani náhodou! "Zákonodárci" si vždy stanovovali zákony na úkor druhé skupiny. Důkaz? Zákony, které si schválili jim zajišťují rostoucí příjmy bez ohledu na výkon ekonomiky soukromé, která je podrobena doslova bojování na výrobních i obchodních trzích a to v mezinárodním měřítku. První skupina lidí si v domácím prostředí státu velmi spokojeně žije a nadále bude držet ve volbách dané politické strany, které jim tyto příjmy zajišťují.

J. Šrámek 6.1.2012 9:37

Re: Pracující ve státním sektoru a pracující v soukromém sektoru

Ohrazuji se proti slovu pracující.Tito někteří nepracují,ale zaměstnanci jsou všichni.Dělníci jsou také někteří od slova děliti se.Čeština také dává některé shodné významy do uvozovek!

P. Skýpala 6.1.2012 12:42

Re: Pracující ve státním sektoru a pracující v soukromém sektoru

Základní rozdíl vnímám podle toho, zda jsem jako pracující zaplacen financemi, které mi dobrovolně předá můj spokojený zákazník, nebo zda jsem zaplacený z daní, které pro mne z ostatních lidí vymlátí represivní státní mašinerie...

Z. Pavlík 6.1.2012 8:20

Zaměstnance pro odměny?

Taky se nabízí otázka proč mám někoho zaměstnávat jinak než na ŽL, když lidé zodpovědní za finance této země nejsou spolehliví a kromě pokutování jiné cesty neznají. Proč mám ze svojí práce dávat "prachy" do společné kasy ze které se ztrácí a nebo se jimi odměnují právě lidé, kteří za nás špatně hospodaří.

Proč řekne ministr školství, že jsou taky lidé a dělají chyby? Myslím, že státní úředník může udělat chybu, třeba když si domů vybírá kuchyňskou linku. Jinak určitě ne a musí okamžitě od válu. Dobré ráno.

J. Farmačka 6.1.2012 8:17

To přece není žádné překvapení

Poslanci dělají celých 22 let co chtějí a přesný opak žádají od občanů. Nejdříve si vymysleli nestoudné platy, množství trafik vedle funkce poslance, zákony na ruku, k tomu pochopitelně imunitu proti všemu, co spáchají. Dokonce si zařídili i zkrácená studia na právech v Plzni i jinde, aby dohnali to, co měli mít dávno jako základní předpoklad k výkonu funkce. Jediná šance na nějaký zvrat je jejich kompletní výměna.

PSP se stala nejvýnosnější trafikou pro politické neználky a neschopné. Důsledky mají na hrbu opět občané jako spravedlivou ,,odměnu" za svoji naivní volbu.   

S. Ševeček 6.1.2012 7:33

"zaměstnávání na živnostenský list ..."

"zaměstnávání na živnostenský list, při němž státní kasa přichází o nemalé peníze."

Mohl by mi někdo vysvětlit JAK ?

P. Zeman 6.1.2012 8:22

Re: "zaměstnávání na živnostenský list ..."

Na nemalých zaměstnaneckých odvodech.

S. Ševeček 6.1.2012 9:13

Re: "zaměstnávání na živnostenský list ..."

Domnívám se, pane Zemane, že to, o co STÁT PŘÍCHÁZÍ, upřesňujete se sarkastickým chechtotem; přesto - a pro jistotu pro ty méně intelektuálně vybavené - dodávám, že u těch švarcmuklů "stát přichází" také o potěšení starat se o tyto vyvrhele společnosti ... jsou to podle zákona podnikatelé, starají se sami o sebe, platí daně a "pojištění", a dávky - ty si dávají sami.

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...