Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Aspoň že bylo v neděli hezky

Česko

Jak vidí ligu BOHEMÁK

V předzápasovém programu napsal trenér klokanů Hoftych, že body jsou dobré a nyní přijdou i góly. Pozápasové hodnocení je jednoduché: body odešly, gól přišel po krásné nahrávce našeho obránce, avšak špatným směrem. Jablonečtí po zásluze zvítězili, klokanům se boj o evropské poháry povážlivě vzdaluje. Alespoň že bylo v neděli hezky.

Něco je špatně. Vždyť i Sparta (zachraňoval ji klokaní dorostenec Kadlec) a Střížkov už dokázaly dát gól. A přestože pod sebou stále podle plánu bezpečně držíme Liberec, neměli bychom si takto zahrávat. Co je platné, že gólman Sňozík chytá jako Kouba svého času v Bohemce, že stoper Nikl má reprezentační formu a že stadion byl zatím vždy téměř plný. Bez zálohy a tím i bez útoku se vyhrávat nedá. Je vidět, že ztráta zraněného šutéra Škody je citelnější, než jsme si byli před sezonou ochotni připustit.

A ještě horší je totální absence přihrávek či jakéhokoliv náznaku kreativity ze strany záložníků. Naštěstí si drží stálou formu borci Střížkova i Kladna, nicméně s těmi hrajeme až po docela dlouhé sérii zápasů s ambiciózními celky.

A - nerad to přiznávám - k vítězství nad těmito outsidery bude potřeba nějaký ten gól vstřelit.

Možná by měl kouč Hoftych začít uvažovat o obměně útočné dvojice ještě předtím, než se uzdraví Škoda. V sobotu například za B-tým skórovali Ibragimov a nestárnoucí ikona klubu Slezák. Horší než ti dva dosud preferovaní Zelenka s Hartigem by určitě nebyli.

O autorovi| DANIEL CHALOUPKA, Autor (35) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...