Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Atmosféra se tady dost změnila

Česko

ČECH NA SLOVENSKU

ŽILINA/PRAHA Po odchodu Dušana Uhrina ze Slovanu Bratislava je trenér Žiliny Pavel Hapal (40) posledním českým koučem ve slovenské lize. V kabině ho sice před sobotní bitvou nikdo nepošťuchuje, přesto přiznává: „Po vítězství Slováků na Letné se tady atmosféra dost změnila. Celé Slovensko teď čeká, že nás zase porazí.“

* LN Cítíte, že si proti českému týmu věří víc?

To si věřili i před třemi lety, kdy jsme je v Bratislavě porazili. Teď mají ale k úspěchu mnohem blíž. Kvalifikaci mají dobře rozjetou a všichni čekají, že už postoupí.

* LN Mluví se už na Slovensku o mistrovství světa?

Trenér Vlado Weiss tyhle debaty nerad poslouchá. Ale fanoušci to hodně rozebírají. Všichni by si postup přáli, protože Slovensko nikdy na velkém šampionátu nehrálo.

* LN Jaké to je pro Čecha pohybovat se teď ve slovenské kabině?

Máme tady klid a pohodu, nikdo se tady k zápasu zatím nevyjadřuje. Na druhou stranu je v týmu hodně cizinců, takže Slováků tady není taková převaha. Tak asi proto.

* LN Mají Slováci strach z Kollera a Rosického?

Nemají. Spíš respekt. Oba totiž respekt budí. Ale musí nastoupit.

* LN Naopak už před týdnem bylo jasné, že nenastoupí Pavel Nedvěd. Ulevilo se Slovákům?

Tohle je tolik netrápilo. Všichni věděli, že v Juventusu skončil, a pokračování jeho kariéry nebylo pravděpodobné. Nepočítali s ním.

* LN A jaký ohlas na Slovensku vzbudilo české vítězství v přípravě nad Belgií?

Rozebírali to, ale nepřeceňovali to. Četl jsem tady komentáře, že Belgie nepodala takový výkon, aby nás prověřila. Ale spíš se věnovali sami sobě, protože hráli na Islandu.

* LN A uhráli tam jen remízu 1:1. Kdo je na tom aktuálně lépe?

Byly to jen přátelské zápasy. Spíš mám v paměti jarní utkání v Praze. Prohráli jsme, ale nehráli jsme špatně. Proto si myslím, že jsme lepším týmem.

* LN Slováci vždy bývali přemotivovaní. Bude se to opakovat?

Stát se může cokoliv, ale zrovna Weiss je trenér, který tohle dokáže ukočírovat. Budou vyhecovaní, ale aby to mělo na jejich výkon negativní dopad, na to bych nespoléhal.

* LN A může český tým vyhrát?

Jsem přesvědčený, že ano. Ale to samé bych řekl i o Slovácích.

Když si „bratři“ prohodí své země Češi ve slovenské lize Hráči: 19 Trenéři: 1 (Hapal - Žilina) Slováci v české lize Hráči: 40 Trenéři: 1 (Marko - Příbram)

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!