Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

AUDIO: co přesně řekl odborář Dušek o homosexuálech

Česko

  15:30
PRAHA - Předseda Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek tvrdí, že LN překroutily jeho slova o homosexualitě vedení Českých drah. Nabízíme vám proto k poslechu část nahrávky interview, které vyšlo v sobotních LN a vyvolalo velkou vlnu kritiky ze strany premiéra i dalších českých politiků.

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy a zároveň náměstek pardubického hejtmana Jaromír Dušek. foto: Lidové noviny

Vše o kauze čtěte zde:


"Mé prohlášení vytrhli z kontextu a upravili rozhovor tak, aby vyvolal reakce. Já nemám žádný osobní problém s homosexuály, mám mezi nimi desítky let své přátele ... lidem, kteří zašantročí miliardy korun a schovávají se za mafii, kteří se dopouštějí trestného činu, ale díky kontaktům na homosexuály na vyšších místech jim nic nehrozí, vyslovuji kategorické ne," bránil se dnes prostřednictvím České televize Dušek.

Poslechněte si: Co řekl Jaromír Dušek o homosexuálech

Autentická nahrávka rozhovoru redaktora LN s odborářem však dokazuje něco jiného. "Nechci se nikoho dotknout, ale heterosexuálové spolu nedrží jako homosexuálové. Homosexuál Žaluda drží velmi úzce s homosexuálem Slamečkou. Homosexuál Slamečka měl vazby na homosexuála Nováka," říká Dušek.

"Já tam chci založit spolek čtyřprocentní minoritní skupiny heterosexuálů, abysme měli rovné příležitosti, protože jinak jsme v prdeli, ne jinak je budeme mít v prdeli," směje se při interview Dušek.

Koalice dopravních odborových svazů dnes rozhodla, že dokud se celá kauza nevysvětlí, Dušek nebude odboráře zastupovat při jednání s politiky.

Ministr dopravy Gustav Slamečka hodlá na Duška podat trestní oznámení.

Autor: