6. července 2019 9:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nahý Australan pod vlivem drog skočil z Karlova mostu do Vltavy. Dvacet minut se snažil uplavat policii

Australan, který v noci skočil zcela nahý z Karlova mostu do Vltavy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Australan, který v noci skočil zcela nahý z Karlova mostu do Vltavy. | foto: Reprofoto/Twitter: Policie ČR

Praha Šestadvacetiletý Australan v sobotu po půlnoci skočil nahý z Karlova mostu do Vltavy, kde se snažil 20 minut uplavat policistům, strážníkům a hasičům. Po vytažení z vody byl předán do péče zdravotníků, kterým chtěl ze sanitky také utéct. Před skokem zřejmě někomu vytrhl z ruky mobilní telefon. Ukázalo se, že muž byl pod vlivem omamných psychotropních látek, v současné době je na detoxu. Řekl to policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté oznámení o události přijali v 00:11. „Dotyčný měl někomu vytrhnout mobil z ruky a skočit s ním zcela nahý do řeky,“ uvedl mluvčí. Se záchranáři odmítal muž spolupracovat, v akci byly tři až čtyři čluny. V sanitce pak podle mluvčího musely být proti muži použity donucovací prostředky.

„Muž je stále na detoxu příslušného zdravotnického zařízení, zatím není ve stavu, že by s ním bylo možné provést příslušné úkony, zjistit, o co se jednalo, zda bylo jednání protiprávní,“ doplnil.

Policie v současné době posuzuje případ jako podezření z trestného činu krádeže, musí ale ještě zjistit řadu okolností. „Byl tam s kamarády, i ty se snažíme zjistit, prověřit,“ uzavřel Hulan. Mobilní telefon policisté nenašli.

ČTK