Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Náklaďák v tunelu Blanka naboural v koloně jedenáct aut, na odpoledne ho uzavřel

Hromadná nehoda uzavřela Bubenečský a Dejvický tunel (12. června 2024) foto: Hasiči Praha (platforma X)

Nehoda jedenácti osobních aut a nákladního vozu uzavřela v Praze Dejvický a Bubenečský tunel ve směru na Troju. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Tunel byl neprůjezdný celé středeční odpoledne. Provoz se do něj opět vrátil po 19. hodině.
  15:50aktualizováno  19:14

„Pražští policisté aktuálně zasahují u hromadné dopravní nehody v Bubenečském tunelu u sjezdu na Letnou - směr Praha 8,“ uvedla policie na síti X s tím, že při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Podle policie narazil nákladní vůz do kolony a poškodil tak jedenáct osobních vozů. „Policisté u řidiče nákladního vozidla vyloučili alkohol a nyní zjišťují okolnosti a přesnou příčinu nehody,“ sdělili.

„Nemuseli jsme vyprošťovat. Tunel je uzavřen,“ informovali pražští hasiči na stejné platformě.

Na místě nehody zasahovala také posádka záchranářů a inspektor. „Dopravní nehoda se naštěstí obešla zcela bez zranění. A pro nás je zásah ukončen,“ komentovali záchranáři.

Podle serveru dopravniinfo.cz byl tunel znovu průjezdný krátce po 19. hodině. Řidiči museli využívat objízdné trasy, avšak na frekventované Radlické se tvořily kolony až na 20 minut.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...