Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie -3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
1. července 2011 13:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Auto v protisměru? 158 nájezdů na dálnice je špatně značených

Policisté objevili chyby u označování nájezdů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté objevili chyby u označování nájezdů. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Policie při kontrolách zjistila 158 chyb u označování nájezdů na dálnice a rychlostní silnice. Prověřovala je kvůli častým jízdám v protisměru.

Nejvíce nedostatků našla policie ve Středočeském kraji. Šéf dopravních policistů Leoš Tržil České televizi řekl, že jde o chybějící zákazy vjezdu, zákazy k odbočení doleva či příkazy k objíždění.

ČTĚTE O DÁLNICI D3

"Navíc řada značek je zakrytá zelení, případně i reklamními zařízeními," uvedl. Podle mluvčí policejního prezidia Veroniky Hodačové našla policie další chyby i u značení na připojeních na dálnice a silnice, například na vjezdech na odpočívadla. Celkově tak napočítala 326 nedostatků.

Zjištěné údaje předali policisté správcům komunikací, kteří by měli závady napravit. "Podle našich informací již na některých místech byly odstraněny," uvedla mluvčí. Kromě středních Čech dopadla podle ní při prověrkách špatně i jižní Morava a Vysočina.

Policisté se zaměřovali zejména na to, jestli jsou dopravní značení na vjezdech úplná, jak jsou srozumitelná a zda vedou ke správnému nasměrování řidiče do dopravních proudů dálnice či rychlostní silnice.

Leoš Tržil.

Policie v poslední době přijímá podle Hodačové stále větší počet hlášení od řidičů upozorňujících na vozidlo jedoucí v protisměru. Kontrolu odstartoval případ třiatřicetiletého Švýcara, který na konci května pod vlivem drog ohrožoval desítky lidí rychlou jízdou v protisměru po silnici R10 mezi Turnovem a Prahou.

Policie muže zadržela až v Praze - Kbelích, ujel asi 70 kilometrů. Při jízdě v protisměru způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo asi deset vozidel. Souhrou náhod nebyl nikdo vážně zraněn.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!