22. března 2019 20:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Autobus skončil po srážce s autem v poli. Záchranáři ošetřili 13 lidí

Autobus se srazil s autem u Dražkovic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus se srazil s autem u Dražkovic. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubice V Dražkovicích, místní části Pardubic, se v pátek večer srazily autobus a auto. Autobus skončil v poli. Záchranáři ošetřili 13 lidí, z toho pět bylo středně těžce zraněno. Silnice bude nejspíš několik hodin zavřená. Uvedla mluvčí policie Eva Maturová. „Dechová zkouška u řidičů byla negativní,“ dodala.

V autobuse cestovalo 17 lidí včetně řidiče, v osobním voze bylo pět lidí. Počty zraněných záchranáři upřesnili na 13, pět středně těžkých a osm lehce zraněných. Nejčastěji lidé měli poraněné ruce, nohy nebo pohmožděná záda. Sanitky je odvezly do chrudimské a pardubické nemocnice. V osobním voze se nikdo nezranil, řekl ČTK mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Kvůli nehodě záchranáři spustili traumaplán, ten zahajují od deseti zraněných. Mimořádnou událost ukončili po 20.00. Hasiči na twitteru uvedli, že posílají evakuační autobus asi pro 15 lidí.

Nehoda se stala na silnici druhé třídy číslo 324 u křižovatky před Mikulovicemi. Autobus jel směrem na Mikulovice, z vedlejší silnice jela Škoda Octavia.

Na místě byl i vrtulník, nikdo ale neměl vážnější poranění, takže nebyl potřeba, uvedla Maturová.

ČTK