Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Autobusy zablokovaly centrum Ústí nad Labem

Česko

  9:55aktualizováno  11:04
Ústí nad Labem - Desítky autobusů Dopravního podniku Ústeckého kraje zablokovaly centrum Ústí nad Labem. Odboráři firmy tak protestují proti postupu ústeckého hejtmana Jiřího Šulce, který firmě zrušil smlouvu o dopravě na území kraje. Řidiči tak přišli o práci.
Autobus - ilustrační foto.

Autobus - ilustrační foto. foto: Juliana KřížováLidové noviny

Odbory se k protestu chtějí vyjádřit až po skončení zasedání krajského zastupitelstva, které právě jedná na ústeckém krajském úřadu. Zastupitelé mimo jiné rozhodují o právě dopravní obslužnosti kraje.

Asi 50 autobusů s protestujícími řidiči pomalu projíždělo městem a troubilo. Autobusy odklonili z centra městští strážníci, řekl primátor Ústí nad Labem Jan Kubata. Doprava v centru města se uklidnila zhruba po půl hodině. V tuto chvíli již autobusy DPÚK městem neprojíždějí, řekl v 10:30 ředitel městské policie Pavel Bakule.

Mluvčí krizového štábu odborů Dopravního podniku Ústeckého kraje a ČSAD Česká Lípa Josef Provazník uvedl, že se k protestu vyjádří až po zasedání krajského zastupitelstva.

Odboráři vyhlásili již 7. září stávku kvůli obavě, že přijdou o místa. V ten samý den protest zrušili, protože vedení ČSAD Česká Lípa jim garantovalo práci až do května příštího roku.

Přímo v jednacím sále, kde zasedá krajské zastupitelstvo, jsou přítomni i čtyři ústečtí strážníci. Podle mluvčího ústecké městské policie Jana Novotného jsou strážníci v budově kvůli zajištění veřejného pořádku. V budově krajského úřadu i před ní hlídkují i republikoví policisté. Taková bezpečnostní opatření nejsou podle svědků neobvyklá.
Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat