Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Až přestane dělat zemi ostudu.‘ Plzeňští radní neodpustili Hradu parkovné po návštěvě Zemana

Miloš Zeman při návštěvě Plzeňského kraje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman při návštěvě Plzeňského kraje. | foto: Martin PolívkaČTK

PLZEŇ Plzeňští radní zamítli žádost Plzeňského kraje o prominutí platby za parkovné vozidel prezidenta Miloše Zemana během jeho poslední návštěvy města v hodnotě 1066 korun. Částku je město ochotno uhradit v případě, že hlava státu začne Českou republiku vhodně reprezentovat.

O situaci informoval Deník.cz.  Žádost o prominutí podal Plzeňský kraj, který byl loni v říjnu oficiálním pořadatelem návštěvy hlavy státu. Podle informací iDnes.cz prezident a jeho doprovod využili parkovací místa pro třináct vozidel na zpoplatněných místech.

„Zažádali jsme o prominutí parkovného. Není to poprvé, kdy jsme takto žádali. Většinou nám bylo vyhověno, tentokrát ne,“ vyjádřil se pro iDnes.cz k situaci mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje René Zeithaml.

Radní by byli ochotni částku prominout v případě, že by prezident Zeman změnil své veřejné vystupování. „Až prezident ČR přestane dělat naší zemi ostudu, může Plzeň uhradit vyblokovaná parkovací místa, která prezidentská kancelář využívala během jeho návštěvy. Se Zemanem se toho ale už nedočkáme!“ vyjádřil se pro Deník k rozhodnutí rady náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). 

Ostře na rozhodnutí a hlavně podmínku plzeňských radních reagoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který radní označil za „plzeňské politické ubožáky“ a požádal je o zaslání složenky, kterou by byl ochotný zaplatit sám.

03.července 2018 v 12:25, příspěvek archivován: 03.července 2018 v 20:32

Klidně to parkovné těm plzeňským politickým ubožákům zaplatím ze svého! Ať mi pošlou složenku.

Na svém Twitteru se plamenně vyjádřil i k výroku náměstka primátora Šindeláře. „Takže takhle se teď v Plzni platí parkovné! Pokud soudruzi seznají, že je host politicky OK, je to zdarma. Pokud se host soudruhům nelíbí, “cáluje”!“ rozčiloval se Ovčáček.  Celou událost považoval za uzavřenou poté, co celou částku zaslal ve prospěch Diecézní Charity Plzeň.

03.července 2018 v 19:37, příspěvek archivován: 03.července 2018 v 20:29

Částku v hodnotě parkovného, tedy 1066 Kč, jsem zaslal ve prospěch Diecézní Charity Plzeň. A tím je kauza ubohé politické exhibice plzeňských radních uzavřena!

Miloš Zeman navštívil Plzeňský kraj v říjnu minulého roku, jeho třídenní návštěva západočeského kraje byla v pořadí již pátou oficiální cestou do tohoto regionu.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!