3. června 2015 19:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Bába Andrej‘ sleduje, kolik vypiješ piv. TOP 09 rozjela kampaň proti pokladnám

Andrej Babiš jako zlá bába s vařečkou, která tě sleduje. TOP 09 zahájila kampaň... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš jako zlá bába s vařečkou, která tě sleduje. TOP 09 zahájila kampaň... | foto: Twitter

Andrej Babiš jako zlá bába s válečkem, která tě sleduje. TOP 09 zahájila kampaň proti elektronické evidenci tržeb, kterou ministr financí připravuje. Opoziční strana hájí podnikatele, kterým podle topky povinnost elektronických pokladen ztíží život.

„Tvoje žena neví, kolik piv tu vypiješ. Andrej áno. Díky elektronické evidenci tržeb.“ Razantní slogan a karikatura Andreje Babiše coby rázné sledující báby je tváří kampaně TOP 09 proti povinným elektronickým pokladnám. Na svém twitterovém účtu kresbu ve středu publikoval místopředseda partaje Miroslav Kalousek. 

TOP 09 na svých webových stránkách vysvětluje, proč ke kampani přistoupila a vyzývá k zapojení také veřejnost. Postup, který chystá ministr financí Babiš, označuje za šikanování podnikatelů. „Plánované zavedení elektronické evidence tržeb výrazně ztíží život podnikatelům. Porostou jim náklady a přibude povinnost jen proto, že stát nedokáže vybrat daně,“ píše se na webu, kam TOP 09 umístila také dokument Desatero proč nezavádět elektronickou evidenci tržeb, pod které se může kdokoli podepsat.

Podle mluvčí TOP 09 Martiny Mackové pokračuje aktuální kampaní dlouhodobé tažení strany, které začalo hned poté, co ministr Babiš oznámil záměr zavést systém elektronických tržeb. „Kromě seriózních argumentů a zatím nejúspěšnější podpisové akce TOP 09 Desatero proti EET, kterou podepsalo do dneška přes 2 600 lidí, se TOP 09 rozhodla už tradičně použít také humor,“ sdělila serveru Lidovky.cz. Podle jejích slov má strana k dispozici celou sérii kreseb, jejichž autorem je grafik Jan Petržilka. Nápad kampaně podle mluvčí vzešel od členů strany v Plzeňském kraji.

rozMichaela Rozšafná