Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babička týraných hochů z Kuřimi lhala u soudu

Česko

  18:53
BRNO - Dalším obviněným v kauze Kuřim je Eliška Maureová, babička týraných chlapců. Ženě hrozí až tři roky vězení za křivou výpověď. U soudu žena lhala o totožnosti třiatřicetileté Barbory Škrlové. Tvrdila o ní, že je nalezenec - třináctiletá Anna ze Vsetínska.

Informoval o tom server idnes.cz. Eliška Mauerová je babičkou týraných chlapců Ondřeje a Jakuba. Týrání má podle policie na svědomí skupina šesti lidí, mezi nimiž je matka hochů Klára, jejich teta Kateřina a nově i Barbora Škrlová - žena, která se vydávala za nevlastní sestru obou chlapců Annu.

Právě kvůli Anně má teď potíže s policií i Eliška Mauerová. Loni  svědčila u soudu, který fiktivní třináctiletou Aničku svěřil do péče Kláry Mauerové. Soudkyni řekla, že Anna je dcera narkomanů, kterou v posledních letech vychovávala babička Mauerových ze Vsetínska. Když umřela, zůstala dívka bez dokladů a totožnosti sama, a sestry Mauerovy se jí proto ujaly.

Tuto verzi zpochybňovali mnozí hned po odhalení celého případu loni v květnu. Definitivně ji smetlo ze stolu zjištění, že třináctiletá Anna nikdy neexistovala a vydávala se za ni právě Škrlová. U soudu ji podle některých médií nejméně jednou zastupovala dcera brněnského herce Viktora Skály.

Jeho jméno se zatím v souvislosti s obviněním neobjevilo. Naopak v minulých dnech obvinila policie samotnou Barboru Škrlovou z podílu na týrání Ondřeje. Stejné obvinění už dříve vznesla proti Kláře a Kateřině Mauerovým, bratrovi Škrlové a dalším dvěma lidem. Podle některých informací policie hledá důkazy, aby mohla obvinit i další lidi.

Autoři: ,

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat