23. ledna 2017 20:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babiš by měl zůstat šéfem ANO podle všech 14 krajských sněmů

Předseda Hnutí ANO Andrej Babiš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Hnutí ANO Andrej Babiš | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Všech 14 krajských sněmů ANO nominovalo na předsedu hnutí současného šéfa ANO Andreje Babiše. Na funkci prvního místopředsedy hnutí získal 12 nominací předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, dvě středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a jednu nominaci brněnský primátor Petr Vokřál.

V pondělí to uvedla mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Celostátní volební sněm hnutí ANO je naplánovaný na víkend 25. a 26. února v Praze.

Nominace na další místopředsedy ANO získali také ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr obrany Martin Stropnický nebo poslanec Jan Volný. Třeba na Vysočině nominovali na místopředsedkyni karlovarskou hejtmanku a bývalou náměstkyni ministra vnitra Janu Vildumetzovou, v Moravskoslezském kraji náměstka ostravského primátora Radima Babince. V Jihočeském kraji získala nominaci na místopředsedkyni hnutí Radka Maxová.

Volební sjezdy čekají v první polovině letoška i další dvě vládní strany. ČSSD ho má naplánovaný na březen, všechny dosavadní krajské konference podpořily do čela strany nynějšího předsedu Bohuslava Sobotku. Na lidoveckém sjezdu bude v květnu obhajovat předsednickou funkci Pavel Bělobrádek.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz