Diskuse k článku: Babiš: Kontrola v GIBS ukázala na možné porušení zákona o veřejných zakázkách

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 25
  • Poslední: 1.3.2018 20:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Javůrek 1.3.2018 19:51

můžeme Kalouska nesnášet, má svoji minulost, ale bohužel má pravdu. Bureš si ze státu dělá svůj STBfert. A co mě štve, že se nenajde někdo na MF kdo by ho poslal do háje, že nemá pravomoc je posílat na někoho kleknout.

A sorry, v případě státních úřadů, institucí ..., se VŽDY dá najít nějaké nedostatky, jsou to byrokratické molochy, a žádný ministr, žádné vlády nemohou vědět o každé sponce na papír :-(. Takže poslat na někoho audit s tím aby NĚCO našel je strašně jednoduché ... . BOHUŽEL.

P. Pruner 1.3.2018 18:09

Strany, které měly stranicky obsazeny mnohé politické a úřednické funkce, po prohraných volbách naříkají, že by na jejich místa měli přijít odborníci. Když je obsazovali oni, tak to byla demokracie, nyní to je podle nich totalita. Doufám, že personální změny budou pokračovat.

A. Fafejta 1.3.2018 19:47

Ano, Andrej Babis nejen personalnimi zmenami postupne smaze rozdil mezi sebou a tradicnimi stranami. ANO se stane tradicni stranou.

A. Javůrek 1.3.2018 19:53

STBANO je již dávno tradiční stranou, akorát tu tradici tunelování, svinstev ... zvedli ještě o pár levelu výše. Tedy spíše níže, hodně hluboko na dno bažiny

R. Stary 1.3.2018 17:44

Blizime se k Babisove totalite milovymi kroky. Narod prihlizi, jasa a volil by ANO. Na cele statu je patron podvodniku a zlodeju, ktereho jsme si zvolili. Tak o co jde. Proto zpivejme: kupredu Leva, kupredu Leva zpatky ni krok. Kdyby nas chudy narod byl jeste k tomu smutny, to by bylo prilis krute.

J. Hrabě 1.3.2018 17:29

Tak Babiš dělá pouze to,co premiéři před ním. Pravda je,že mohl počkat a byl by klid. A to že je trestně stíhaný je podstatné pro ty jednodušší,těm ostatním je jasná účelovost zbavit se Babiše. Nehledě na to-být justice opravdu nezávislá, sedí všichni premiéři,snad krom Nečase už dávno za mřížemi.A to za skutky během jejich politického života a ne jak Babiš,jenž je stíhaný za něco před vstupem do politiky....

P. Černý 1.3.2018 17:21

Zloděj volá: "Chyťte zloděje ".

P. Dvořák 1.3.2018 17:18

Předseda Pirátů Ivana Bartoš ať se přestane čilit a stará se o svůj hlavní volební program - legalizace marihuany a rychlý internet :-))

Na pomoc si může pozvat nějakou dosud neznámou a nezabydlenou partičku squoterů.

A. Javůrek 1.3.2018 19:57

no, nejsem fanda ANTIFAka, ale vím, že v programu má více věcí a nejen trávu a e.goverment.

P. Haraším 1.3.2018 17:11

Vypadá to, že si kluci z GIBSu koupili v trafice kafe a neudělali na něj řádné výběrové řízení. Pan vrchní korupčník Blablabiš takové jednání nemá rád.

J. Novák 1.3.2018 17:00

Je k smíchu, když ten Stbácký dobytek mluví o důvěře a morální integritě. navíc mám dojem, že šéfa GIBS nemůže odvolat, pokud nespáchá nějaký trestný čin. To, na rozdíl od Babiše, zřejmě nespáchal, protože jinak by už toho měl plnou hubu. Takže jde o útok na GIBS. Babiš nedělá nic jen tak.

J. Škodák 1.3.2018 17:32

Přesně tak. Uvalil na GIBS kontrolu kterak hospodsří s přidělenými penězi a moc dobře ví, že se něco najde podle mota, kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde.

J. Novák 1.3.2018 18:00

Jako správný podrazák a podvodník ví, kde má hledat. A zavírat se dá i za kulaté razítko místo hranatého

A. Javůrek 1.3.2018 19:55

asi tak ... "( . Musíme "PODĚKOVAT", tupým voličům estébáka ...

J. Škodák 1.3.2018 20:53

Pane Javůrku, já se už vůbec ndivím tomu, že už byly tendence některé Čechy vystěhovat na Sibiř. A nyní nám zase hrozí, že na východ budeme opět patřit všichni.

V. Prokeš 1.3.2018 16:58

Nějak to zase premiér v demisi Babiš zamotal. Nyní tvrdí, že Murína odvolat nechce, ale že tam byly kontrolou FÚ zjištěny nesrovnalosti.

Pokud jsem správně četl sled událostí kolem GIBS, tak poprvé se ozval sám ředitel GIBS Murín, který médiím sdělil, že mu Babiš navrhl, že když sám odstoupí z postu ředitele, bude to prý bez skandálu a až tento týden v pondělí přišla na GIBS kontrola paní ministryně v demisi Schillerové.

Buď už Babiš věděl, že když se bude hledat a pořádně se "zaklekne", tak se vždy něco najde a najít porušení zákona při zadávání veřejných zakázek je to nejlehčí.

Zkrátka, Babiš tady v této kauze zase rozehrává podivné tanečky, kterých důvod bude, dostat na post ředitele GIBS jemu loajálního člověka. Jeho jméno se brzy dozvíme.

P. Pruner 1.3.2018 18:12

Premiér je nadřízeným šéfa GIBSu a tak bych považoval za logické, aby tam měl člověka, kterému může důvěřovat anebo aby byla GIBS zrušena, nefunguje až tak dlouho a její přínosy jsou sporné.

J. Novák 1.3.2018 18:16

Pro tebe to zopakuji ještě jednou - zjisti si kdo a kdy může odvolat šéfa GIBS

J. Hrabě 1.3.2018 16:47

Některým věcem nerozumím,í když jsem jejích volič.Murinovo odvolání je sice ok,ale to nemoh počkat tu chvilku? Vždyť slepičky už zalehávaj,jedná po druhé...

J. Novák 1.3.2018 17:01

Jako jeho voliče vás ještě netíží svědomí? Stále nevidíte jeho snahu zlikvidovat všechny oponenty?

P. Haraším 1.3.2018 16:03

Přesně jako jsem vždycky říkal je to jen udavačský dobytek a zloděj.

J. Sýkora 1.3.2018 15:56

"Naši na ně klekli a hned se poznalo že v GIBSu majú borděl v oných stravenkách!"

váš doverutúžící Andrej

:DDD

T. Kohout 1.3.2018 15:47

Možná se ho chce zbavit oprávněně..., problém je, že Babiš není důvěryhodný člověk, takže ať udělá cokoli, bude to pochybné. On nemá tu integritu a tak je legrační, když vyžaduje integritu u jiných. Logicky, integritu může u jiných vyžadovat někdo, kdo ji sám má. Je to prosté.

P. Götze 1.3.2018 15:57

To je ovsem jen teorie. Tu legitimitu mu dava zpusoby jmenovani Murina a koneckoncu i tanace odvolavani policejnich prezidentu v minulosti. babis nedela nic jineho, co by nedelali ti pred nim. Typicky dosazeni Murina Sobotkou kdysi byla plus minus stejna pisnicka. A nejaka legitimita je zcela irelevantni. legitimitu mu dava vysledek voleb.

J. Sýkora 1.3.2018 15:58

Oprávněně pomocí dehonestace prostřednictvím vyhozené rešerše smutně proslulého pseudonovináře Přibila.

Dost nešťastné. Stejně jako předchozí pokus hodit mu na krk něco ze spisů olomouckého SZ, ke kterým Andrej nemá jak by legálně přišel. :)

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...