7. května 2015 15:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babiš má nového tajemníka. Sixta bude odměňovat úředníky

Státní tajemník ministra financí bude mimo jiné odměňovat úředníky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Státní tajemník ministra financí bude mimo jiné odměňovat úředníky. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Státním tajemníkem ministerstva financí se ve čtvrtek stal šestatřicetiletý Jan Sixta, který od začátku roku na úřadu vedl kabinet a měl na starosti řízení ministerstva. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí.

Státní tajemníky zavedl nový služební zákon. Mají řídit mimo jiné organizační věci služby a odměňování úředníků na jednotlivých ministerstvech a na úřadu vlády. Státní tajemníky již mají mnohá ministerstva, všechna by tuto pozici měla obsadit do konce května.

Jan Sixta byl ředitelem sekce Kabinet a řízení úřadu Ministerstva financí.

O obsazení pozice, která představuje nejvyšší úřednické místo na každém ministerstvu, rozhoduje náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký na základě výběrových řízení a písemné dohody s ministry.

Sixta před příchodem na ministerstvo financí pracoval více než deset let na vedoucích pozicích ve státní správě, naposledy jako první náměstek ministra pro vnitřní bezpečnost na ministerstvu vnitra. V předchozích letech působil na postu náměstka také na ministerstvu zemědělství a na ministerstvu pro místní rozvoj.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz