Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Babiš požádá o svolání bezpečnostního výboru k budoucnosti šéfa BIS. Nelíbí se mu jeho vystupování v médiích

Andrej Babiš foto:  Petr Topič, MAFRA

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádá o svolání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny k budoucnosti ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS). Předseda výboru Koten předpokládá, že by ke schůzce mohlo dojít v pátek.
  20:41

Kdo do čela BIS? Babiš chce vyřešit důležitý post, opozice prosazuje Koudelkovo setrvání

Poslanci se na jednání mají vyjádřit, zda má v čele kontrarozvědky pokračovat nynější ředitel Michal Koudelka, nebo má kabinet nechat vypršet v polovině srpna jeho mandát a Koudelkova nástupce má vybrat příští vláda. Babiš to řekl novinářům po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Premiér kritizoval, že před volbami se z pokračování šéfa BIS stal politický problém. „Budu kontaktovat pana (předsedu bezpečnostního výboru Radka) Kotena (SPD), aby podle možností to svolal co nejdříve, možná v pátek,“ řekl Babiš. Zemanovi, který je k BIS dlouhodobě kritický, premiér doporučil, aby se s Koudelkou sešel a vyslechl si jeho stanoviska. Koudelka s tím podle premiéra souhlasí.

Babišovi se nelíbí, že Koudelka příliš vystupuje v médiích a profiluje se jako politik. Doporučil mu, aby vystupoval diskrétněji, řekl.

Sněmovní bezpečnostní výbor k jednání o šéfovi BIS svolá jeho předseda Koten co nejdříve, uvedl v ČT. Předpokládá, že by se výbor mohl sejít v pátek.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat